Demet Yarkın, Atlas Global Hava Yolları’na Transfer Oldu

Atlas Global Hava Yolları’nın yeni Müşteri Deneyim Başkanı Demet Yarkın haberini CEO Haber'de okuyabilirsiniz.
Atlas Global Hava Yolları’nın yeni Müşteri Deneyim Başkanı Demet Yarkın

Pegasus Hava Yolları Müşteri Deneyimi ve Analitiği Müdürü Demet Yarkın, Atlas Global Hava Yolları’nın yeni Müşteri Deneyim Başkan’ı olarak göreve başladı.

Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü mezuniyeti ardından, Yeditepe Üniversitesi’nde e-MBA ve General Management branşlarında yüksek lisansını tamamlayan Demet Yarkın, ilerleyen yıllarda Sabancı Üniversitesi Leadership Development programını tamamlayarak kariyerine 1997’de öğrencilik döneminde Beko Elektronik’te başladı.

1999 yılından itibaren Telsim, Commercial Union Hayat ve Emeklilik, Turkcell, Vodafone Türkiye ve Pegasus Hava Yolları’nda; Teknoloji, Ürün Geliştirme, Müşteri Deneyimi, Proje Yönetimi ve Müşteri Analitiği pozisyonlarında farklı liderlik görevlerinde yer alan Yarkın, 2015-2017 yılları arasında Vodafone Türkiye’de Kurumsal Ürün Geliştirme ve Program Yönetimi Kıdemli Müdürü olarak görev yaptı.

Liderlik ettiği Müşteri Odaklı Çalışan ve Süreç Dönüşüm çalışmaları yanı sıra Müşteri Odaklı İnovasyon projeleri ile dikkat çeken Demet Yarkın, Pegasus Hava Yolları’nın müşteri odaklı dönüşüm sürecinin mimarı olarak büyük çalışma ve başarılara imza atması ile sektörde tanınmaktadır.

Çalıştığı süre içinde; Pegasus’un ilk kez Müşteri Deneyimi ve İş Mükemmelliği konularında Uluslar arası Ödüller de alan Yarkın, uluslar arası pek çok kurum tarafından da takip edilerek ölçümlenen Net Tavsiye Skoru’nun 20 puan artmasını sağlaması ile bilinmektedir.

2017 yılından beri Pegasus Hava Yollarında Müşteri Deneyimi ve Analitiği Müdürü olarak görev yapan Demet Yarkın, göstermiş olduğu başarıları, bundan sonra transfer olduğu Atlas Global Müşteri Deneyim Başkan’ı ve İcra üyesi olarak sürdürecek.