Erhan Köksal’dan Kuvars Taşının İncelikleri

Erhan Köksal doğal taş

Kuvars ailesi taşların başta nazara karşı koruyuculuğunda vücut direncini arttırmasına, şifayı hızlandırmasından insanın enerjinizi dengelemesine ve kişinin korunduğunu hissettirmesine kadar bir çok alanda şifa kaynağı olduğunu açıklayan Erhan Köksal yılladır Nişantaşı’ndaki mütevazi doğal taş dükkanında faaliyetlerine devam ediyor.

Dünya üzerinde en çok bulunan minerallerden olan kuvars taşının kimyasal yapısının, silisyum ve oksijenden oluştuğuna dikkat çeken Erhan Köksal eski çağlarda sihir yapmak için kullanılırken, günümüzde tedavi amaçlı kullanılan taşların başında kuvars geldiğine dikkat çekiyor.

Kuvars taşı denildiğinde akla tek bir taş değil de, çok geniş bir taş ailesi gelmelidir diyen Erhan Köksal‘a göre bunun nedenini çok sayıda çeşidi olmasına ve bunlardan bazılarının artık kendi adıyla anılmaya başlamasından kaynaklandığını ifade etti.

Doğal taş meraklıları için açıklamalarda bulunan Erhan Köksal‘a göre; tedavi edici özelliği çok yoğun olan kuvars taşının fiziksel, metafiziksel ve psikolojik birçok faydası vardır. Kuvars taşını üzerinde taşıyan insanları zihnini gereksiz ve kötü düşüncelerden arındırır. İnsan bedenini negatif düşüncelerden temizleyerek, ruh ve beden dengesini sağlar.