Kütahya Kent Konseyi’nden ’resim sergisi ve şiir dinletisi’ etkinliği

Kütahya Kent Konseyi tarafından düzenlenen ’resim sergisi ve şiir dinletisi’ etkinliği düzenlendi.

Program, şizofreni hastalarının yapmış olduğu resimlerin yer aldığı serginin açılışıyla başladı.

Sergi açılışının ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal marşının okunmasıyla birlikte ’zeytin dalı şiir dinletisi’ başladı.

Kütahya’nın kültür ve sanatta marka şehir olma yolunda ilerlediğini belirten Belediye Başkan Vekili Ali İhsan Ertaş, “Kütahya Belediyesi olarak üç sene önce bir slogan belirlemiştik; ’Kültür ve sanatta marka şehir Kütahya’ diye. İnşallah biz buraya yavaş yavaş ulaşmaya başladığımıza inanıyoruz. Bu tabi kolay olmuyor, bir hayli zor; ancak bu işten yılmadık, vazgeçmedik. Bunu hep birlikte yaptığımız, yapacağımız etkinliklerle gerçekleştiriyoruz. Belediye olarak kültür, sanat anlamında ne gerekiyorsa her türlü desteği vermeye çalışacağız, gayret göstereceğiz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, kahraman askerlerimizin sınır dışında yapmış oldukları operasyonlarla ilgili de başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Gecede emeği geçenlere teşekkür ederek, sanatçıları tebrik eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Kütahyamızı tanıtırken tarih şehri, kültür şehri, aynı zamanda sanat şehridir diye tanıtıyoruz. Bu gece onun bir ispatı oldu. Kütahya’nın geçmişte olduğu gibi günümüzde de sanata, resime, şiire kıymet veren insanları bizim bu dedigimizin bir teyidi olmuş oldu. Programı düzenleyenlere ve katılanlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Şairler Ahmet Arabacı, Ayşe Ceyhan Düzgün, Kadir Güven ve Züleyha Bilgiç ile İsa Kahraman’ın şiirler okuduğu, saz üstadı Ahmet Varoğlu’nun sahne aldığı Zeytin Dalı Şiir Dinletisi hediye takdimiyle sona erdi. (EFE)