Süper Kahramanlardan Lösemili Çocuklara Gökyüzünden Sürpriz

23 Nisan’da en sevdikleri süper kahramanlarla farklı bir şekilde karşılaştı. Yeditepe Endüstriyel Dağcılık’ın tırmanış ekibi, çocuklara unutamayacakları bir sürpriz yaşatmak için hummalı bir çalışmaya girdi. 6 kişiden oluşan ekip Örümcek Adam, Kaptan Amerika, Iron Man, Wolverine ve Hulk’un kostümlerini giyerek 12 katlı hastanenin çatısına çıktı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle, Medical Park Bahçelievler Hastanesi’nde “Benim Kahramanım Sensin” etkinliği düzenlendi. Lösemi tedavisi gören çocuklar ile süper kahramanları buluşturan etkinlikte, heyecan, adrenalin ve mutluluk dolu dakikalar yaşandı.

Medical Park Bahçelievler Hastanesi Çocuk Hematolojisi ve Onkoloji bölümünde tedavi gören çocuklar, bu yıl 23 Nisan’da en sevdikleri süper kahramanlarla farklı bir şekilde karşılaştı. Yeditepe Endüstriyel Dağcılık’ın tırmanış ekibi, çocuklara unutamayacakları bir sürpriz yaşatmak için hummalı bir çalışmaya girdi. 6 kişiden oluşan ekip Örümcek Adam, Kaptan Amerika, Iron Man, Wolverine ve Hulk’un kostümlerini giyerek 12 katlı hastanenin çatısına çıktı. Profesyonel ekip, halatlar yardımıyla lösemi servisinde tedavi gören çocukların bulunduğu kata indi. Çocuklara camdan el sallayarak havada ilginç figürlerden oluşan bir gösteri yapmaya başladı. Çocuklar ise masal ve çizgi roman kahramanı olan karakterleri bir anda camın ardında görünce şaşkınlıklarını gizleyemedi. Coşku, adrenalin ve sevincin aynı anda yaşandığı dakikalarda süper kahramanlar hastanenin çevresindeki halkın da dikkatini çekmeyi başardı.

BİNA DIŞINDA AKROBATİK ŞOV!

Bina üzerindeki akrobatik şovlarını tamamlayan süper kahramanlar daha sonra çocukların yanına giderek onlara hediyeler verdi. Mutlulukları ve heyecanları gözlerinden okunan çocuklar ise kahramanlarla bol bol fotoğraf çektirdi.

AMACIMIZ ONLARA EN BÜYÜK MORALİ VERMEK

Medical Park Bahçelievler Hastanesi Çocuk Kemik İliği Nakli Merkezi Sorumlusu Prof. Dr. Tunç Fışgın ise çocuklara farklı bir 23 Nisan etkinliği yaşatmış olmaktan mutlu olduklarını belirterek, şunları söyledi;

“Lösemi servisinde tedavi gören çocuklarımızın gözünde o heyecan ve sevinci görmek bizleri daha da mutlu etti. Amacımız çocuklarımızın hastalıkla mücadelesinde onlara moral destek de sağlayabilmek ve aslında hepsinin birer süper kahraman olduklarını onlara göstermekti. Küçük dostlarımız zorluklara göğüs germe konusunda biz yetişkinlerden çok daha başarılı ve hepsinin gözündeki o umut bize şevk veren en önemli kaynak. Bu nedenle onlara sürekli ‘Gerçek kahraman sizsiniz’ diyoruz.”

HERKESİ KEMİK İLİĞİ BAĞIŞI YAPMAYA DAVET EDİYORUZ

Medical Park Bahçelievler Çocuk Onkolojisi Bölümü hekimlerinden Doç. Dr. Ceyhun Bozkurt, ise “Bizim için hepsi birer süper kahraman, kahramanlarımıza destek olmak ve daha fazla gülümseyen yüz görebilmek için herkesi kemik iliği bağışı yapmaya davet ediyoruz” dedi.