Uluslararası İşbirliğinin Temelleri İNTİSAD’ta Altıldı!.

İNTİSAD Kurucu Genel Başkanı Av. Selahattin Par konuşma yaptı.
İNTİSAD Kurucu Genel Başkanı Av. Selahattin Par'ın açılış konuşmasını yaptığı toplantıya Kurucu Genel Başkan Yardımcısı Tülay Güneş, Anadolu Yakası Teşkilat Başkanı Cengiz Pehlivan, Anadolu Yakası Kadın Kolları Başkanı Şehnaz Kaya, Avrupa Yakası Teşkilat Başkan Yardımcısı Yusuf Yavuz, Anadolu Yakası Teşkilat Başkan Yardımcısı Recep Dilsiz, Almanya Teşkilat Başkanı İnci Kara, Mali İşlerden Sorumlu Başkan Mikail Taş, Kurucu Genel Sekreter Kadir Zortaş ve Üyeler Hemengül Önen, Şenol Kabasakal, Şenay Kara katıldı.

İnsanlığa faydalı olacak projeler etrafında toplanan, sosyal , girişimci, etik kurallara duyarlı, dünya çapında hedefleri olan, vizyon sahibi güvenilir, ahlaklı yerli ve yabancı iş insanları tarafından kurulmuş olan İNTİSAD‘da uluslararası işbirliklerinin temeli atıldı.

Dünya çapında güvenilir bir ticaret ve dostluk ağı inşa ederek Türkiye ve insanlığa faydalı olmak amacıyla kurulmuş olan İNTİSAD (İnternasyonal Türkiye İş İnsanları Derneği) heyeti, Mecidiyeköy’deki dernek genel merkezinde bir araya gelerek global bakış açıları ile yeni yatırımlara dair karşılıklı istişarede bulundu.

Toplantıda açılış konuşması yapan İNTİSAD Kurucu Genel Başkanı Av. Selahattin Par, Bremen’e yaptıkları iş gezisi hakkında üyelerini şu şekilde bilgilendirdi:

“Bildiğini gibi bir süre önce TEWİFO (Türk-Avrupalı Ekonomi Forumu Bremen/Kuzeybatı) üyeleri ile bir araya geldik ve İNTİSAD – TEWİFO heyetler arasında bir dizi temaslarda bulunduk. Temaslarımız sırasında Bremen Sosyal Demokrat Partisi Başkanı Bremen Eyalet Başbakanı Carsten Sieling, TEWİFO Başkanı Bünyamin Şereflioğlu, Yönetim Kurulu üyelerinden Cemile Güzel‘in yanı sıra SPD Bremen Eyalet Milletvekili Mustafa Güngör ve eski SPD eyalet milletvekili Ruken Aytaş gibi çok sayıda kişi ile görüşmeler yaptık.

Bu görüşmeler esnasında  TEWİFO Başkanı Bünyamin Şereflioğlu ve değerli heyeti ile karşılıklı işbirliği ve Türkiye – Bremen arasında ortak bir ticari köprü kurulmasına dair görüş birliğine vardık. Şimdi bu toplantı kapsamında sizinde görüşlerinizi almak istiyorum!.”

İNTİSAD Kurucu Genel Başkanı Av. Selahattin Par‘ın yaptığı açılış konuşması sonrasında sırasıyla toplantıya katılan Kurucu Genel Başkan Yardımcısı Tülay Güneş, Anadolu Yakası Teşkilat Başkanı Cengiz Pehlivan, Anadolu Yakası Kadın Kolları Başkanı Şehnaz Kaya, Avrupa Yakası Teşkilat Başkan Yardımcısı Yusuf Yavuz, Anadolu Yakası Teşkilat Başkan Yardımcısı Recep Dilsiz, Almanya Teşkilat Başkanı İnci Kara, Mali İşlerden Sorumlu Başkan Mikail Taş, Kurucu Genel Sekreter Kadir Zortaş ve Üyeler Hemengül Önen, Şenol Kabasakal, Şenay Kara sırası ile söz alarak görüşlerini bildirdiler.

İNTİSAD dernek faaliyetleri kapsamındaki toplantı sonrasında; en kısa zamanda tekrar bir araya gelerek  İNTİSAD – TEWİFO arasında işbirliğine dair ticari faaliyetlerin geliştirilmesi ve her ülke nezdinde de şirket kurulmasına dair olumlu görüşler dile getirildi.