World Tourism Forum Yeni Sahibini Bekliyor

World Tourism Forum görseli.
World Tourism Forum Satışa Çıktı

2015 Yılından beri faaliyetlerini yürüten World Tourism Forum yeni sahibini bekliyor.

Turizmin Davos’u olmuş global bir marka olarak dikkat çeken World Tourism Forum, Türkiye’de ve dünyada Türkiye’nin her şehrindeki turistik yörelerin tanıtımını yapması ile bilinmektedir.

Şirket yetkililerinden edinilen bilgiye göre, şirkete yatırım yapan bir grup World Tourism Forum’u satışa çıkarttı. Markayı sektörden güçlü bir oyuncunun alması halinde; markanın değerinin çok daha fazla artacağı belirtilirken yabancı bir yatırım fonunun yurtiçinde ve yurtdışında kullanarak çok daha karlı bir şekilde satabilecekleri değerlendirilmektedir.

Doğru Zamanda Satışa Çıktı

Satış işleminde yetkili olan Corfis Danışmanlık Avukatı Ahmet Keşli, markanın çok doğru bir zamanda piyasaya çıktığını, bu markayı alan şirketin, uluslararası piyasalardaki birleşme ve devralmalarda öngörülen süreden daha kısa zamanda markanın kendini amorti edebileceğini belirterek şöyle devam etti:

“Uluslararası piyasalarda geçerli olan IRR kriterlerine göre; yatırımın kendisini amorti etme süresi 5 yıl civarında olan işler çok karlı kabul edilmektedir. Bu markada ise; 1-2 yılda amorti sağlanabilir. Hatta güçlü bir yabancı veya yerli turizm şirketinin bu markayı satın alması halinde bir yıldan bile kısa sürede kendisini amorti edebilir.”

World Tourism Forum hakkında

World Tourism Forum, dünya turizm sektörünün sosyo-ekonomik, kültürel ve teknolojik yönlerini tartışmak için oluşturduğu platformla, tüm dünyadaki turizm sektörü paydaşlarına değer sunmayı amaçlıyor.

Turizm sektör liderlerinin ve tüm diğer turizm paydaşlarının, sektörün geleceğini ilgilendiren politikaları, yenilikleri ve çözümleri tartıştıkları bir köprü niteliğini taşıyan World Tourism Forum; dünya turizm liderlerini ve turizm endüstrisinin temsilcilerini bir araya getirerek yılda dört defa dünya çapında düzenleniyor.

World Tourism Forum; Global Meeting kapsamında yılda bir kez Türkiye’de, zirve kapsamında ise yılda üç ayrı ülkede gerçekleşti.

www.WorldTourismForum.com.tr