Abdullah Bozgeyik, Şirketleri Krizden Büyüyerek Çıkarmaya Hazırlanıyor!..

Abdullah Bozgeyik görseli.
Abdullah Bozgeyik: "Krizlerden büyüyerek çıkma konulu sohbetlerimiz, gelecek talep yoğunluğuna bağlı olarak haftalık periyotta yapılacaktır!.."

Bağımsız danışman ve yazar Abdullah Bozgeyik, yaşanan ekonomik krizlerin mutlaka bir çözümü olduğunu ifade ederek şirketleri krizden büyüyerek çıkarmaya hazırlanıyor!.

Girişimcilere Yol Haritası, Krizlerden Yükselerek Çıkın, Mutluluk Üretimi A. Ş., Rekabet Avantajı İçin Müşteri İlişkileri Yönetimi, Satış – Pazarlama Öyküleri gibi çok sayıda kitapları da olan Abdullah Bozgeyik, CEO Haber‘e yaptığı açıklamada, kriz dönemlerinin fırsata çevrilebileceğini söyleyerek şöyle devam etti:

“Özellikle kriz dönemlerinde şirketlere check-up yapılmalı!.. Bu kapsamda sorunları teşhis ederek tedavi yöntemlerini mutlaka geliştirmeliyiz. Eğer bir şirket kalp krizi yani kaybedilen bir ihale, rakibin ani atağı, birleşmesi, sektörden kendisine rakip olacak hatta ürün ve hizmetlerini silecek bir gelişme varsa buna göre tedbir alınmalıdır!.  Hipertansiyon olarak algıladığımız sürekli yüksek tempo, koordinasyonsuzluk, hazırlıksız olma halinde ise farklı uygulamalar yapılmalıdır!.”

Değişimler ve bu değişimlerden yararlanamama sonucu meydana gelen strese de dikkat çeken Abdullah Bozgeyik, üst kademe ile yönetilenler arasında iletişimsizlik olan beyin damar hastalığı ve ne olacak kaygısı sonrasında duygusal düzensizlik, karmaşa, çöküş  ve sonrasında ise asıl faaliyet alanından uzaklaşma olan beyin ölümü konularında da mutlaka çözümler üretilmesi gerektiğini vurguladı.

Krizlerin sebeplerini tıbbi hastalıklar bağlamında ekonomik değerlendirmeler ile yapan Abdullah Bozgeyik, yakın zamanda krizleri kabul eden ve yönetmeye çalışanlar için özel uygulamalar yapacaklarını ifade etti.

Şirketlerin krizden büyüyerek çıkmalarına yönelik bu kapsamda gelecek talep yoğunluğuna bağlı olarak haftalık periyotta sohbetler yapacağını vurgulayan Bozgeyik yol haritalarını şöyle açıkladı:

“Bu krizi yönetmek için firmalar ve sektör temsilcileri ile yakında tüm konuları konuşacağız. Böylece her firma için bir hafta sürekli sohbet, soru-cevap ve öneriler şeklinde iletişim kanalı açılacaktır. Haftalık iletişim 5  defa olmak üzere her defasında da maksimum 1 saatlik programlar, sohbet görüşmesi halinde yapılacaktır. Takip eden iki hafta ise haftalık soru cevap şeklinde haftada bir defa 1 saatlik değerlendirme şeklinde uzaktan toplantı görüşmesi şeklinde yapılacak. Son hafta yani ay sonunda ise durum değerlendirmesi  yine maksimum 1 saatlik olarak sohbet toplantısı şeklinde yapılacaktır.”