Artı Barter’dan Uluslararası Barter Uygulaması

Barter CRM ile işbirliği içerinde çalışmalar yaptıklarına dikkat çeken Artı Barter Genel Müdürü Alp Yarkın hedeflerinin diğer dünya ülkeleri ile işbirliğine dayalı barter sistemini Türkiye'de gerektiği kadar yaygınlaştırmak olduğunu açıkladı.

Artı Barter Genel Müdürü Alp Yarkın; uzun süredir uluslarası barter uygulamaları içerisinde olduklarını açıkladı.

Son olarak İsrail kökenli CEO‘luğunu Yoel Yatskan’ın yaptığı uluslarası barter firması olan Barter CRM ile işbirliği içerinde çalışmalar yaptıklarına dikkat çeken Artı Barter Genel Müdürü Alp Yarkın, hedeflerinin diğer dünya ülkeleri ile işbirliğine dayalı barter sistemini Türkiye’de gerektiği kadar yaygınlaştırmak olduğunu açıkladı.

Barter CRM CEO’su (Chief Executive Officer) Yoel Yatskan ile oldukça uyum içerisinde çalıştıklarına değinen Alp Yarkın, barter firması olarak daha çok proje bazlı barter uygulamalarına ağılık verdiklerini ifade eti.

Dünyada milyarlarca dolarlık işlem hacmine sahip olan barter sektörünün Artı Barter ile Türkiye’de farklı bir boyut kazandığını vurgulayan Artı Barter Genel Müdürü Alp Yarkın şöyle devam etti:

“Türkiye’de barter sistemini hayata geçiren 20 yıllık profesyonel isimlerinin yer aldığı Artı Barter, butik hizmetler sunan ilk barter şirketidir. Artı Barter, hemen her sektörün ihtiyaç duyduğu hizmet ve ürünleri, barter ortak pazarında üyelerine sunmaktadır. Müşterilerinden gelen taleplere göre ürün ve hizmet havuzundan cevap vermeye çalışan Artı Barter, ülke ekonomisine sağlayacağı katma değer açısından da önemli bir konumda yer almaktadır. Artı Barter, her iki taraf için de kısa sürede faydalı bir çözüm üretmektedir. Çeşitli kurum ve kuruluşların borçlarına karşılık mal ve hizmetlerini pazarlayarak, onların kriz yönetimlerine de katkı sunan Artı Barter, bu anlamda da müşterilerine özel hizmet vermektedir. Özellikle inşaat, inşaat ürünleri, arsa, tarla, devremülk gibi gayrimenkul ve diğer üretim sektörlerinde önemli bir portföyü bulunan Artı Barter, hem alıcı hem de satıcıyı bir araya getirerek, önemli bir değer oluşturmaktadır. Ürün ve hizmetleriyle borçlarının yapılandırılmasında aktif çözümler sunabilmektedir.”