“Başbaşı Bulgur” mucizesi

Gülben Ergen Başbaşı Bulgur görseli.
Gülben Ergen Başbaşı Bulgur Reklam Yüzü Oldu

Toplumda sağlıklı beslenme ile ilgili hassasiyet artıyor. Markalar artık yiyeceklerin besin değeri üzerinden iletişim yapmaya başladı. Gülben Ergen’in anne hassasiyetiyle rol aldığı ‘başbaşı bulgur’ reklamı, özellikle iyi beslenmek ve çocuklarını iyi beslemek isteyen ebeveynlere tavsiyelerde bulunuyor.

Dünyada bulguru sofralara en sağlıklı haliyle kazandırmayı hedefleyen Duru Bulgur’un Türk mutfağına kazandırdığı, besleyiciliği ve sahip olduğu lif oranıyla uzmanlarca değerli besin kategorisinde listelenen “Başbaşı Bulgur” yeni reklam filmiyle annelere sesleniyor. Ünlü sanatçı Gülben Ergen’in reklam yüzü olduğu Başbaşı Bulgur, televizyon ekranlarında özellikle; sağlıklı beslenmek ve çocuklarını iyi beslemek isteyen ebeveynlere tariflerle iyi beslenme tavsiyelerinde bulunuyor.

Çocukların sağlıklı gelişimi için bulgura sofranızda yer açın

Duru Bulgur Gıda Mühendisi Ece Duru, günümüzde kolay hazırlanabilen, fakat bir o kadar da besin değeri yönünden zengin gıdaların mutfaklarda daha çok tercih edildiğine işaret ederek, “Başbaşı Bulgur’a özellikle annelerimizin yoğun ilgi gösterdiğini tespit ettik. Çoğu annenin ortak şikâyeti, ‘çocuklarının sağlıklı besinlerden uzak durdukları’ yönünde. Bizler Duru Bulgur olarak; Başbaşı Bulgur ile hazırlanacak farklı tariflerin çocuklarımızın sağlıklı gelişimini desteklediğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu anlamda Gülben Ergen gibi 3 çocuk annesi başarılı bir sanatçımızın Başbaşı Bulgur reklamında yer alması, ürünümüzün samimiyetini halkımızla buluşturmak adına, oldukça doğru bir adım oldu. Başbaşı Bulgur; yağ, şeker ve tuz yönünden oldukça fakir; ancak lif, protein ve karbonhidrat yönünden oldukça zengin olan içeriğiyle her yaştan insanın güvenle tüketeceği bir ürün. Pirinç kullanılan her yemekte glisemik indeksi düşük, doğal lif kaynağı ‘Başbaşı Bulgur’ kullanılabilir” dedi. Ece Duru; devletimizin ve sivil toplum kuruluşlarımızın gayretleriyle toplumun bilinçlendiğini, obezite ile mücadele ve sağlık için bu tarz bir beslenme kültürünün her geçen gün arttığını görmekten bir vatandaş olarak memnun olduğunu da ifade etti.