Berat Beran, plaketini T.C. Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın elinden aldı.

Ecz. Berat Beran tarafından 1970’li yıllarda eczane eczacılığıyla başlayan ve 1984 yılında Berko İlaç ve Kimya Sanayi Ltd. Şti. olarak ilaç sanayindeki yerini alan Berko İlaç, toplum sağlığını geliştirmek için çalışmaya ve üretmeye devam etmektedir.

Berko İlaç Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Berat Beran’a, İVEK 3. İlaç ve Eczacılık Kongresi’nde teşekkür plaketi takdim edildi. Beran, plaketini T.C. Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın elinden aldı.

30 yılı aşkın süredir, “sağlıklı yarınlara” vizyonuyla insan sağlığına katkı sağlamayı amaçlayan, son yılların en hızlı ve istikrarlı büyüyen firması Berko İlaç, İVEK’in (İlaç, Eczacılık, Sağlık Bilim ve Teknolojileri Vakfı) düzenlediği 3. İlaç ve Eczacılık Kongresi’ndeki yerini aldı. Yoğun katılımın olduğu kongrenin ilk günü açılış konuşmaları ve plaket töreni gerçekleşti. Berko İlaç Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Berat Beran’a T.C. Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

Kongre ile ilgili açıklama yapan Ecz. Berat Beran, “Sağlık Bakanımızın elinden böyle anlamlı bir plaket almak çok onur verici. İVEK her sene katlanarak artan bir başarıyla devam ediyor. İlaç ve eczacılık alanındaki tüm paydaşların böyle bir kongrede bir araya gelmesi ve bu alanın gelişimi adına çaba sarf etmesi tüm sağlık camiası adına anlamlı katkılar sağlamaktadır. Biz de Berko İlaç olarak burada olmaktan ve üzerimize düşen görevi yerine getirmekten mutluyuz.” şeklinde konuştu.

Kongrenin 2. günü “Bir Eczacının Başarı Öyküsü” başlıklı konuşma gerçekleştiren Beran, yoğun ilgi ile dinlendi. Meslektaşlarına ve öğrencilere “Hayatın her alanında cesur olun, hayat bizlere bazı işaretler gönderir, önümüze hiçbir şey tesadüf çıkmıyor; bu işaretleri fark etmeye çalışın.” mesajı veren Beran, eczane eczacılığından sanayiye uzanan kariyer yolculuğuyla ilgili ilham veren anılarını paylaştı. Başarılı olmak için tüm meslek hayatı boyunca izlediği yolu ve bakış açısını aktardı.

Daha fazla bilgi için:

Fidan Akur | FidanAkur@berko.com.tr | Tel: 0 216 456 65 70 (Dâhili 335)

Berko İlaç Hakkında

Ecz. Berat Beran tarafından 1970’li yıllarda eczane eczacılığıyla başlayan ve 1984 yılında Berko İlaç ve Kimya Sanayi Ltd. Şti. olarak ilaç sanayindeki yerini alan Berko İlaç, toplum sağlığını geliştirmek için çalışmaya ve üretmeye devam etmektedir. Piyasada olmayan yenilikçi ürünleri sektöre ve Türk tıbbına kazandıran Berko İlaç, aynı zamanda geliştirdiği kaşık formu gibi pek çok yenilikçi pazarlama uygulamalarıyla da ön plana çıkmaktadır. 2016 yılı satışları 21 milyon kutu ve 120 milyon TL şeklinde olan Berko İlaç’ın 2017 yılı hedefleri ise 24 milyon kutu ve 145 milyon TL olarak planlanmaktadır. Berko İlaç, 60 ürünü, 550’ye yakın çalışanı ve toplamda 10 bin metrekare kapalı alanı olan 2 üretim tesisiyle son yılların en hızlı büyüyen firmasıdır. 11 bin metrekare kapalı alana sahip 3. üretim tesisinin inşaatı devam etmektedir. / www.berkoilac.com.tr

İVEK Hakkında

İVEK, ilaç ve eczacılık başta olmak üzere sağlık sektörünün tüm bileşenlerini kuşatan bir çalışma anlayışı ile önde gelen bir referans merkezi olmayı hedeflemektedir. İVEK, sektörünün akademik birikimi ve mesleki tecrübelerinden aldığı güçle, bilim çevreleri ve sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği içinde uluslararası normları esas alarak İlaç, eczacılık ve diğer sağlık mesleklerini destekler. / www.ivek.org.tr