Braille alfabesi ile yazılan ilk tatlı tarif kitapçığı

Görmeyen bireylerinin ve TÜRGÖK gönüllülerinin katılımıyla birbirinden lezzetli tatlılar “Tatlı Atölyesi”nde hazırlandı.

TÜRGÖK (Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı) ve Dr. Oetker işbirliği ile yine bir ilke imza atıldı ve sosyal sorumluluk projesi kapsamında görme özürlüler için tatlı tarifleri kitapçığı tasarlandı ve Braille alfabesi kullanılarak basıldı.

Basılı kitapçığın yanı sıra bu alfabeyi bilmeyen kişiler için aynı tariflerin cd’lere ses kayıtları da yapıldı. Bu kitapçık ve cd’ler görmeyen bireylerin adreslerine ücretsiz olarak postalanacak. Bu sayede görmeyenlerin isterlerse okuyarak isterlerse de dinleyerek çeşit çeşit tatlıları kendi kendilerine hazırlayabilmeleri amaçlandı.

Braille alfabesiyle yazılmış olan Tatlı kitapçığı ve cd’lerin tanıtımı, 25 Mart Cumartesi günü, Dr. Oetker’in Deneme Mutfağında gerçekleştirildi. Görmeyen bireylerinin ve TÜRGÖK gönüllülerinin katılımıyla birbirinden lezzetli tatlılar “Tatlı Atölyesi”nde hazırlandı. Katılımcılar kitapçığa, cd’lere ve lezzetli tatlılara kavuşmanın sevincini yaşadılar.