Bulut bilişim depolama pazarı yüzde 25,8 büyüyecek

Sundukları bulut uygulamalarının mevcut BT yapısına kolay entegre edildiğini ve önemli avantajlar sağladığını belirten Synology Türkiye Ürün Müdürü Ercan Çimen.

Araştırma şirketi MarketsandMarkets’in raporuna göre, bulut bilişim depolama pazar büyüklüğü 2021’de 74,94 milyar dolara ulaşacak. Rapora göre, bulut bilişim depolama pazarı 2021’e kadar yüzde 25,8 oranında büyüyecek.

İşletmeler en değerli varlıkları olan verilerini depolamak için güvenli, hızlı ve uygun maliyetli cihazları tercih ediyor. Bireylerin tercihi ise yüksek performanslı ve kullanımı kolay cihazlar. Verileri depolayıp istenilen an erişmek, olmazsa olmazlar arasında. Kritik öneme sahip verilerin kaybolması iş sürekliliği ile birlikte itibar kaybına da neden oluyor. Veri depolama alanında yapılan araştırmalar, bu pazarın giderek büyüdüğünü gösteriyor. MarketsandMarkets’in raporuna göre, bulut bilişim depolama pazar büyüklüğü 2016 yılında 23,76 milyar dolara ulaştı. Bu rakamın 2021 yılında 74,94 milyar dolara ulaşması öngörülüyor.

Vatandaş yüksek performanslı ve kolay kullanılabilir ürünler istiyor

Verilerin merkezi bir konumda depolanmasını ve istenildiği an erişilmesini sağlayan Ağa Bağlı Depolama (NAS) cihazları, zaman ve enerjiden de tasarruf edilmesine imkân tanıyor. Kurumların ve bireylerin ihtiyaçlarına özel ürün ve çözüm sağlayan Synology, yüksek performanslı, hızlı ve güvenli veri depolama ürünleriyle kullanıcılarına kolaylık sunuyor. Yenilikçi bir çözüm olan Cloud2 Backup Beta’yı kullanıma sunan Synology, genel bulutta kullanıcı odaklı bir yedekleme deneyimi sağlıyor. Synology, DSM kullanıcılarına güvenli, kolay ve hızlı yedekleme avantajı sunuyor.

Veri depolamada hız, güvenlik ve konfor bir arada

Sundukları bulut uygulamalarının mevcut BT yapısına kolay entegre edildiğini ve önemli avantajlar sağladığını belirten Synology Türkiye Ürün Müdürü Ercan Çimen, “Synology C2 Beta çözümü sayesinde kurumlar ve bireyler, veri kaybı ihtimallerini minimum seviye indirebiliyor. Bulut sistemleri üzerinde verilerin yedeklenmesini sağladığımız çözümümüzle güvenlik, hız, maliyet avantajı, iş sürekliliği ve kullanım kolaylığı sağlıyoruz. Kullanıcılar, bu çözümle yedeklemelerini planlayabiliyor, dosya geçmişlerini muhafaza edebiliyor, dosyalarını geri yükleyebiliyor ve verilerine her zaman erişebiliyor.” dedi.

O yedekler, sen rahat et

Sadece kurumların değil bireylerin de hayatını kolaylaştıran Synology C2 Backup Beta (Synology Cloud2) çözümü, verilerin bulut sistemi üzerinde güvenli şekilde yedeklenmesini mümkün kılıyor. Verilerin zahmetsizce yedeklenmesini sağlayan çözüm, felaket anında karşılaşılan kayıpların önüne geçilmesine olanak sunuyor. Bulutta veri kullanımını kolaylaştıran ve güvenliği garanti altına alan C2 Backup Beta çözümü, zamanlanmış yedeklemelerin kolaylıkla yapılabilmesini ve DSM dahil herhangi bir işletim sistemine dosya seviyesinde ayrıntılı geri yükleme imkanı sunuyor.

Synology Hakkında:

2000 yılında kurulan Synology, Ağa Bağlı Depolama (NAS) alanında dünya lideri bir markadır. Tayvan kökenli Synology’nin sunduğu kapsamlı ürün ve servis portföyü, büyük kurumsal şirketlerin yanında KOBİ‘lerin ve ev tipi kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap vermektedir. 2004 yılında geliştirdiği NAS işletim sistemi DiskStation Manager’ın (DSM) tanıtımını yapan Synology, sezgisel ve kullanıcı dostu arayüze sahip bu işletim sistemiyle birlikte, NAS sistemlerinin karmaşık ve yönetilmesi zor sistemler olduğu yönündeki algının da kırılmasını sağlamış ve kişisel bulut hizmetlerinden daha fazla kişinin yararlanmasına ön ayak olmuştur. Synology, aynı zamanda NAS sistemini yüksek performanslı ve tüm servislerin bir arada barındırdığı bir sunucuya dönüştüren Package Center (Paket Merkezi) yaklaşımının da mimarıdır. DSM 6.1 sürümünü 2017’de yayınlanmasıyla birlikte Active Directory Server ile daha iyi BT verimliliği sağlamaktadır. DSM 6.1, SMB sunucu ile kopyalama performansını artırırken, dosya optimizasyonu ile güvenilirliği ve sürekli gelişimi mümkün kılmaktadır.