Devrim Erol

Devrim Erol Türkiye Elektrik Kurumu Araştırma Mühendisi, EltemTEK Proje Mühendisi, ABC Fuar Org.Merkezi Genel Müd.Yrd., 1991 yılında halen YK Bşk’nı yürüttüğü MESAN Elektronik A.Ş kurdu.

Devrim Erol, İstanbul Çamlıca Kız Lisesi ve Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi mezunudur. Türkiye Elektrik Kurumu Araştırma Mühendisi, Eltem TEK Proje Mühendisi, ABC Fuar Org.Merkezi Genel Müd.Yrd., 1991 yılında halen YK Bşk’nı yürüttüğü MESAN Elektronik A.Ş kurdu. 1993 yılında Ladin Fuarcılık A.Ş. Kurdu.

1995 yılında Alize Turizm Ltd. kurdu. 2005 yılında DİAZ Danışmanlık Ltd. kurdu. 2000 yılında Dünya Gazetesi sektöründe yılın en başarılı işkadını ödülü. Evli ve 1 erkek çocuk annesı,1 erkek torun babaannesidir.

TÜGİAD (Türkiye Genç İşadamları Derneği) Yönetim Kurulu Üyesi, DEİK Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Türkiye-Fas İş Konseyi Başkanı, TOSYÖV Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler, Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Vakfı Başkan Yardımcısı, İÇASİFED İçanadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu Başkan Vekili, TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Başkanlığı, AFCEA Türkiye ve Avrupa YK Üyeliği, ANGİKAD Girişimci İş Kadınları ve Destekleme Derneği’nin kurucu başkanlığını görevlerini yürütmüştür. Halen KAGİDER Türkiye Girişimci İşkadınları Derneği ve Hacettepe Üni.Kimya Müh.Bölümü Danışma Kurulu Üyesidir.