Dominika pasaportu 100’den fazla ülkeye vizesiz seyahat imkanı sağlıyor

Yurt dışı yaşam, sağlık ve eğitim alanında danışmanlık hizmeti veren Yeni Bir Hayat Dominika'nın uyguladığı yatırımcı programı ile başvuru sahiplerine 100 bin dolara 4 ayda pasaport vererek en uygun fiyata ve en kısa sürede sonuçlanan program olarak karşımıza çıkıyor.

Cennetin yeryüzündeki yansıması Karayipler… Turkuazın en açık tonundan derin laciverte akan pırıl pırıl denizi, palmiyelerle gölgelenen bembeyaz kumsalları, cana yakın insanları ve sımsıcak müzikleriyle güzelliklerini yarıştıran lüks tüketimin en egzotik hikâyelerini sunuyor.

Karayip Deniziya da diğer bir adıyla Antil Denizi üzerindeki adaları kapsayan bölge, Florida’nın güneyinden başlayarak Güney Amerika’da Venezuela’nın kuzey batısına kadar uzanıyor. Gezegenin en renkli manzaralarına ev sahipliği yapan bölge Küba’dan Jameika’ya, Saint Martin’den Dominika’ya yeşilin ve mavinin en güzel tonlarını muazzam bir güzellikte sunuyor.

Dünyada 100’den fazla ülkeye vizesiz seyahat imkânı sunan Karayipler’deki Dominika, tüm dünyada yatırımlarını farklı alanlarda değerlendirmek isteyen iş adamlarının üst sıralardaki tercihleri arasında yer alıyor

Yurt dışı yaşam, sağlık ve eğitim alanında danışmanlık hizmeti veren Yeni Bir Hayat Dominika’nın uyguladığı yatırımcı programı ile başvuru sahiplerine 100 bin dolara 4 ayda pasaport vererek en uygun fiyata ve en kısa sürede sonuçlanan program olarak karşımıza çıkıyor.

İçlerinde İngiltere Hong Kong, Singapur gibi iş adamlarının seyahat ettiği Uzak Doğu ülkelerine de yer aldığı 100’den fazla ülkeye vizesiz seyahat serbestliği sağlayan Dominika pasaportu Avrupa içindeki birçok ülkede 3 aya kadar, İngiltere’de ise 6 aya kadar kalma hakkı da veriyor.

Dünyadaki cennet” olarak bilinen ve turizmi için en cazip bölgelerinden biri olan Karayip ülkeleri, aynı zamanda sağladığı ekonomik kolaylıklar sayesinde yatırım yoluyla ikinci vatandaşlık için de cazip lokasyonlardan biri olarak göze çarpıyor. Vergi cenneti olması ve “off shore” da denilen kıyı bankacılığı konusunda sağladığı birçok avantaj sayesinde yatırımcıların gözdelerinden olan Karayip ülkelerine yönelik ikinci vatandaşlık danışmanlığı da son dönemlerde popüler hale geldi.

Hibe tutarı tek kişi için 100 bin dolar olup kişinin eşi ve çocukları gibi aile üyelerini de kapsayan bir program seçildiğinde 200 bin dolara çıkabiliyor. Ailenin de katılması durumunda hibe rakamı kişi sayısına göre hesaplanıyor.

Dominika’ya gitmek ve ikamet mecburiyeti getirmeyen program özellikle yoğun tempoda çalışan, zaman disiplinini çok iyi ayarlaması gereken ve vize sürecini ortadan kaldırmak isteyen iş adamlarının öncelikli tercihi olarak karşımıza çıkıyor.

Hükümet tarafından onaylı bir gayrimenkul alınarak da programa dahil olunabilen Dominika’da 200 bin dolarlık bir ev yatırımı yıllık ortalama 20 bin dolar gelir sağlıyor.