Egemen Kamu İnce, Discovery Türkiye Ticari Satış Direktörü Oldu

Discovery Türkiye Ticari Satış Direktörü Egemen Kamu İnce görseli CEO Haber'de.
Discovery Türkiye Ticari Satış Direktörü Egemen Kamu İnce

Türkiye’de faaliyet gösteren en büyük medya gruplarından biri olan Discovery Türkiye’de üst düzey atama. Egemen Kamu İnce, Discovery Türkiye Ticari Satış Direktörü pozisyonuna atandı.

Bünyesinde ulusal kanallar TLC, DMAX ile dijital TV platformlarında yayın yapan Discovery Channel, Science Channel, Animal Planet, ID ve Eurosport 1-2 kanallarını bulunduran Discovery Türkiye’de, Egemen Kamu İnce, Discovery Türkiye Ticari Satış Direktörü pozisyonuna atandı. Discovery Türkiye’nin tüm gelir kalemlerinden sorumlu olarak görevine başlayan İnce, tüm kanalların spot, özel projeler ve dijital dahil olmak üzere tüm reklam satışları, marka işbirlikleri ve kanalların platform satışlarını yürütecek. İnce, bu görevinde doğrudan Ülke Genel Müdürü Andrei Grigorescu’ya raporlayacak.

Medya kariyerine 2002’de Star Medya Grubu’nda başlayan Egemen Kamu İnce, 2005 yılına kadar Star TV Reklam Satış Müdürü olarak görev aldı. Ardından Mepaş Medya Pazarlama A.Ş bünyesinde, Show TV Reklam Satış Koordinatörü olarak kariyerine devam etti. İnce, son olarak 2013 yılı itibariyle FOX Networks Group çatısı altında yayın yapan FOX TV’nin Reklam Satış Departmanını yönetmekteydi.

Marmara Üniversitesi, İşletme Fakültesi Ekonometri Bölümü’nden mezun olan Egemen Kamu İnce, Yeditepe Üniversitesi’nde Pazarlama ve Finans alanında yüksek lisans yaptı.