İçimizi Isıtan Tablo Bu Kez Maltepe’de Ortaya Çıktı!.

Oğuzhan Ceran, Barış Durmuş görseli CEO Haber'de.
Oğuzhan Ceran, Barış Durmuş'un Engelli Sandalyesini Temizlerken!..

Ülkemiz insanının yardımseverliğini ortaya koyan içimizi ısıtan tablolara bir yenisi daha eklendi!.

Maltepe Girne Mahallesi Akarsu Restaurant önünde yaşanan bu tablo ile yaşananları görenler, ne güzel bir davranış demekten kendini alamadı.

İnsanlık ölmemiş dedirten görüntüler dedirten görüntülerin kahramanları bu kez Oğuzhan Ceran ve Barış Durmuş. Engelli vatandaş Barış Durmuş tekerlekli sandalyesi ile Akarsu Retaurant önünde, sıradan bir gününü etrafını seyrederken geçirirken  Oğuzhan Ceran özel aracından çıkardığı parlatıcı ile Barış Durmuş‘un kirlenmiş olan engelli sandalyesini temizlerken görüntülendi.

Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘nde Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışan Oğuzhan Ceran‘in yaptığı bu davranış etraftaki seyreden bölge halkı tarafından takdir ile karşılanırken kendisi şu açıklamayı yaptı:

“Aslında herkesin yapacağı sıradan bir şey yaptım. Ben Sivaslıyım. Bizim insanımız yardım severdir. Ülkemizin her zamankinden daha çok birlikte olması gereken bu günlerde benim bir arkadaşım olan Barış Durmuş‘un engelli sandalyesini temizlemek kadar doğal bir şey olamaz.

Barış Durmuş mahallemizde de çok sevilen bir kişi. Onun ile zaman zaman geçerken sohbetler yapar, şakalaşırız. Akarsu Restaurant önünde onu yine etrafı seyrederken görünce hemen yakındaki aracımda bulunan parlatıcı ile onun engelli sandalyesinin temizlenmesi gereken yerleri temizledim. Hepsi bu!.. Aslında kim olsa aynı şeyi yapmak isterdi diye düşünüyorum. İhtiyacı olan kişilere yardımcı olmak bir insanlık görevi.”