L’OREAL, DuPont’den “Sihirli” Değneğin Yapımı

Grandiôse isimli yeni rimelin hem zarif hem de teknolojik bir başarıyı simgeleyen bir görüntüye sahip olması için L'OREAL, DuPont ve plastik üreticisi MBF Plastiques ile birlikte çalışarak bu yeni ürünü geliştirdi.

Makyaj yapan kadınlar konu rimel olunca fırçanın, taşıdığı ürün kadar önemli olduğunu bilirler.

Fransız kozmetik üreticisi L’OREAL’in lüks Lancôme markası için yaptığı yenilikçi uygulayıcı ile bu önemi kavradı. Swan-Neck™ değneği kirpikleri ayırarak rimelin eşit dağılmasını, kirpiklerin uzamasını ve göz kenarlarının vurgulanmasını sağlıyor.

Son moda

Grandiôse isimli yeni rimelin hem zarif hem de teknolojik bir başarıyı simgeleyen bir görüntüye sahip olması için L’OREAL, DuPont ve plastik üreticisi  MBF Plastiques ile birlikte çalışarak bu yeni ürünü geliştirdi. Çok geçmeden doğru seçimin DuPont™ Surlyn® olduğunu anlaşıldı.

DuPontSurlyn® berraklık, dayanıklılık ve hafifliği ile bir iyonomer reçine. Bu yüzden Lancôme çiçeğini koruyan ve geliştiren transparan bir deri haline gelme becerisiyle rimel değneğinin ucundaki malzeme için de kullanıldı. L’OREAL Luxe’ün Paketleme Müdürü François Martin; “DuPont™ Surlyn®, markanın isteklerine teknik ve estetik yönlerden cevap verebilen tek malzemeydi” dedi.

Güllere dair

MBF Plastiques’in Ürün Müdürü Eric Jaquin; “Gülün kalitesi korunarak deformasyon geçirmemesi sağlandı ve Surlyn®’in kalıplanması ile arıtılmış oldu” dedi ve sözlerine şöyle devam etti: Uzmanlarımızın ve DuPont’un paha biçilmez desteği ile istediğimiz sonuca eriştik. Yeni ürün eşsiz tasarıma sahip bir rimel oldu.”Proje ekibinin paylaştığı uzmanlık sayesinde yalnızca Lancôme gülünün rimel değneğindeki yeri mükemmel bir şekilde belirlenmedi, aynı zamanda parça DuPontSurlyn®’in muhteşem transparanlığını da gözler önüne serdi.