Piyalepaşa İstanbul Sahaf Günleri’yle Tarihe Yolculuk Başlıyor

Piyalepaşa İstanbul’da her şey sürdürülebilir katma değerler yapmak adına kurgulanıp, gerçekleştiriliyor.

İstanbul’un kalbi Beyoğlu’ndaki tarihi Piyalepaşa semti kültür ve sanatla kucaklaşıyor. Polat’ın 60 yıllık tecrübesiyle hayata geçirdiği Piyalepaşa İstanbul’da, Sahaflar Birliği Derneği işbirliğinde 9–16 Eylül günleri arasında gerçekleşecek “Piyalepaşa İstanbul Sahaf Günleri” etkinliği, tarih ve kitap meraklılarını bekliyor.

Kökleri 500 yıl öncesine uzanan İstanbul’un kadim semti Beyoğlu’ndaki tarihi Piyalepaşa’da gerçekleştirilen Piyalepaşa İstanbul, Beyoğlu’ndaki kültür-sanat etkinliklerine hareket getirmek kültür mirasını sahiplenmek, semte yeni bir soluk katmak için düzenlediği etkinliklere bir yenisini daha ekleyerek “Piyalepaşa İstanbul Sahaf Günleri”ni başlatıyor.

Kültür sanat ve edebiyat tutkunlarının ağırlanacağı etkinlikte birbirinden değerli kitapların yer aldığı 20’yi aşkın sahaf standı bulunurken değerli yazarların söyleşileri ve kitap müzayedeleri de gerçekleştirilecek. “Piyalepaşa İstanbul Sahaf Günleri”nde ilk Nutuk kitabı ve 1820 yılında basılan Osmanlı Türklerinin ilk anatomi kitabı gibi özel eserlerin yanı sıra Nazım Hikmet’in evinden getirilmiş kitaplar da meraklılarını bekliyor. Okuma tutkunları, Piyalepaşa İstanbul Satış Ofisi’nde 9 ile 16 Eylül günleri arasında devam edecek bu özel etkinlik boyunca, sabah 10.00’dan akşam 20.00’ye dek tarih kokan kitaplarla buluşabilecek. Detaylı program için www.piyalepasa.com.tr’yi ziyaret edebilir veya aşağıdaki sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

instagram.com/piyalepasa

facebook.com/piyalepasa

twitter.com/semtpiyalepasa)

Piyalepaşa İstanbul Hakkında:

İstanbul’un en eski ve değerli semtlerinden Piyalepaşa’da 82 dönüm arazi üzerinde hayata geçirilen Piyalepaşa İstanbul, İstanbulluların özlemini duyduğu mahalle hayatını yeniden canlandırmayı hedefliyor. Semt duygusunu insanlara tekrar yaşatmak üzere bakkalı, simitçisi, manavıyla gündelik hayatın aktığı, kahvelerin yudumlandığı, İstanbulluların özlemini duyduğu sadelik ve huzuru geri getiriyor. Piyalepaşa İstanbul, tamamlandığında 10 milyon kişinin ziyaret etmesinin planlandığı Alışveriş Sokağı ile de İstanbulluların yeni alışveriş merkezi olmaya aday. Alışveriş Sokağı ile İstanbulluları şehre ve sokağa geri çağıracak olan projede ‘yaşayan’ bir mahalle dokusu vurgulanıyor. Kültür ve sanatın gündelik hayatın vazgeçilmez bir parçası olacağı Piyalepaşa İstanbul’da her şey sürdürülebilir katma değerler yapmak adına kurgulanıp, gerçekleştiriliyor. Piyalepaşa İstanbul inşaat sırasında ve tamamlandığında sağladığı istihdam ve bölgeye kattığı değer ile hem ekonomik, hem kültürel hem de sosyal anlamda büyük bir değişim ve dönüşüm yaratmış olacak.