Şekerbank MasterCard ödülünün dördüncü kez sahibi oldu

‘Üreten Kart’ sayısı Şekerbank’a, bu yıl da ‘Ticari Kredi Kartı Portföyünü Oransal Olarak En Fazla Büyüten Banka’ ödülünü getirdi.‘MasterCard 2016 Ödülleri’ kapsamında verilen ödül, MasterCard Ürün Müdürü Zeynep Selçuk Ekren tarafından Şekerbank İşletme Bankacılığı Pazarlama Birim Müdürü Ömer Bilgiç’e verildi.

Şekerbank, MasterCard tarafından ‘2016 Yılında Ticari Kredi Kartı Portföyünü Oransal Olarak En Fazla Büyüten Banka’ ödülüne layık görüldü. Şekerbank, kredi kartı ve banka kartını birleştirdiği sektörde de bir ilk olan ‘Üreten Kart’ ile MasterCard tarafından dördüncü kez ödüllendirilmiş oldu.

‘Anadolu Bankacılığı’ misyonuyla 64 yıldır üretenin yanında yer alan ve toplam kredi portföyünün yaklaşık yarısını KOBİ ve tarım kredilerine ayıran Şekerbank, MasterCard tarafından ‘2016 Yılında Ticari Kredi Kartı Portföyünü Oransal Olarak En Fazla Büyüten Banka’ ödülüne layık görüldü.

Şekerbank, sektörde bir ilke imza atarak ticari kredi kartı ve banka kartını birleştirdiği ‘Üreten Kart’ın gösterdiği göz alıcı büyümenin etkisiyle MasterCard tarafından dördüncü kez ödüllendirildi.

2015 yılı sonunda 40.500 adedi aşan ve geçen yılın sonunda da 52.000 adete ulaşan ‘Üreten Kart’ sayısı Şekerbank’a, bu yıl da ‘Ticari Kredi Kartı Portföyünü Oransal Olarak En Fazla Büyüten Banka’ ödülünü getirdi.

‘MasterCard 2016 Ödülleri’ kapsamında verilen ödül, MasterCard Ürün Müdürü Zeynep Selçuk Ekren tarafından Şekerbank İşletme Bankacılığı Pazarlama Birim Müdürü Ömer Bilgiç’e verildi.

Şekerbank, Türkiye ve Avrupa’da ilk kez kredi kartı ve banka kartını birleştiren ‘Üreten Kart’ı Mart 2014’te müşterilerinin hizmetine sundu. Esnaf ve işletme sahipleri, ‘Üreten Kart’ ürünü ile tüm şirket harcamalarını gerçekleştirirken, aynı zamanda şubeye gitmeden ATM’den ticari taksitli kredi başvurusu yapabiliyor, kredi tutarını da ATM’den çekebiliyor. Söz konusu ürün, esnaf ve işletme sahiplerine tüm bankacılık ürünlerini tek bir hesap özetiyle, yani tek bir ekstre ile takip edebilme imkânı da sağlıyor.