Sigortam.net ve meşhur keçisi bu defa “full kasko” meselesini masaya yatırıyor

Sigortam.net CEO’su Tahsin Gürdoğan.

Sigortam.net’in meşhur keçisinin başrolde olduğu eğlenceli reklam serisi, kasko yaptıracaklara önemli hatırlatmalarda bulunuyor. Reklamda kasko sigortası yaptıracakların beklentileri ile hasar anında karşılaşabilecekleri durumlar arasında farklılıklar olmaması için “Full diye aldığınız kasko gerçekten full mü” sorusuna yanıt aranıyor.

Kasko yaptırırken en önemli unsurların başında ihtiyaçları doğru tespit ederek doğru teminat paketine sahip ürünü, en uygun fiyata satın almak geliyor. Aksi takdirde özellikle “full kasko” adı altında en geniş kapsamlı kasko ürünü aldığını düşünen müşteriler, hasar anında bekledikleri kapsamda hizmet alamamanın hayal kırıklığını yaşayabiliyor.

Bu soruna dikkat çekmek isteyen Sigortam.net, yeni reklam filminde “full kasko” meselesini ele aldı. Markanın meşhur keçisinin başrolde olduğu filmde kasko sigortası yaptırmayı düşünen keçiye “Full diye aldığınız kasko gerçekten full mü” sorusu yöneltilerek, en doğru kaskoyu en uygun fiyata satın almak için doğru adresin Sigortam.net olduğu vurgulanıyor.

“İhtiyaçlarınıza en uygun kaskoyu, en iyi fiyata almak mümkün”

Sigortam.net CEO’su Tahsin Gürdoğan, reklam filminin temasına ilişkin şunları paylaştı: “Piyasada ‘full kasko’ adı altında satılan poliçelerle, müşterilerde her hasarın her koşulda teminat altına alınacağı beklentisi yaratılıyor. Oysa gerçekte ‘full kasko’ adı ile sigorta şirketlerinin satabileceği bir ürün bulunmuyor. Yasa gereği kasko poliçeleri dar kasko, kasko, genişletilmiş kasko ve tam kasko olmak üzere dört kategoride satışa sunulabiliyor. Ancak müşteriye ‘full kasko’ adıyla bu dört üründen dar kapsamlı olanlar ‘full’ adı altında satılabiliyor. Bu da hasar anında müşteriye ciddi bir problem olarak geri dönüyor.

Kasko satın alacaklar açısından en önemli nokta, ihtiyaçlarını karşılayacak en doğru ürüne, en uygun fiyata sahip olmaları. Sigortam.net, sektördeki en büyük 20 sigorta şirketi ile çalışarak geniş bir seçenek havuzundan, uzman kadrosuyla müşterinin ihtiyaçlarına göre, kişiye özel olarak kasko tekliflerini hazırlıyor ve en doğru kaskoyu almalarını sağlıyor. Yüzde 50’ye varan fiyat avantajı sunan Sigortam.net ile en iyi fiyata, en uygun kaskoyu almak mümkün.”

Künye:

Reklamveren: Sigortam.net

Reklamveren Temsilcileri: Mustafa Say, Tahsin Gürdoğan, Nuri Toker, Hülya Çeltekoğlu, Zeynep Başaran, Semih Soytekin

Reklam Ajansı: Tribal Worldwide İstanbul

Ajans Başkanı ve Yaratıcı Yönetmen: Arda Erdik

Yaratıcı Yönetmen: Başar Bellisan

Yaratıcı Grup: Güldeniz Şeşen Bilginer, Barış Sarhan, Zeynep Ordu, Deniz Dülgeroğlu, Ozan Yücekuş

Müşteri İlişkileri: Buse Sokullu

Ajans Yapımcısı: Alper Öz

Yapım Şirketi: Kala Film

Yönetmen: Turgut Akaçık

Yapımcı: Nadide Karademir Kotil

Post-prodüksyon: 1000 Volt