Şila Gök

Şila Gök 1994 yılında Türkiye’ye dönmesiyle birlikte Amerikan DHL şirketinde Halkla İlişkiler Departmanında iş hayatına başlamıştır. 1995-1997 yılları arasında Teba-Daikin Şirketler Grubunda Halkla İlişkiler Koordinatörü olarak çalışmıştır.

1988 yılında Gazi Üniversitesi İngiliz Filolojisi’ni bitiren Şila Gök, ardından University of Central Florida’da Halkla İlişkiler eğitimi almıştır. 1991 yılında Orlando’da faaliyet gösteren Kirchman CO Şirketi’nde İş geliştirme ve İlişki Yönetimi Uzmanı olarak görev almıştır. 1994 yılında Türkiye’ye dönmesiyle birlikte Amerikan DHL şirketinde Halkla İlişkiler Departmanında iş hayatına başlamıştır.

1995-1997 yılları arasında Teba-Daikin Şirketler Grubunda Halkla İlişkiler Koordinatörü olarak çalışmıştır. 1997-1999 yılları arasında Rekta Halkla İlişkiler’de kurucu ortak ve Genel Müdür olarak görev yapmıştır. 1999 yılında İdea Pazarlama İletişim Danışmanlığı ve Halkla ilişkiler şirketini kurmuştur. Kurulduğu günden bu yana Türk ve uluslararası birçok markaya stratejik iletişim danışmanlığı hizmeti veren Şila Gök, halen Ajans Başkanı olarak görevini yürütmektedir. Ayrıca 2010-2011 öğretim yılında Kadir Has Üniversitesi, İletişim Bölümünde Öğretim Görevlisi olarak Etkinlik Yönetimi dersi vermiştir.

İş hayatının yanı sıra birçok sosyal sorumluluk projesinde ve ülkemizin önde gelen kurum ve derneklerinde görev almaktadır. 2011 yılında,  Goldman Sachs,Harvard Universitesi ve The Wharton School işbirliği ile ortaklaşa düzenlenen dünyada ki “ etkileyici 10,000 kadın girişimci projesinde” Türkiye’den kendisi seçilmiştir.

KAGİDER‘de başkan yardımcısı, WPO (Women Presidents’ Organization) kurucu üye olmakla birlikte, üye olduğu dernekler arasında; IWF Leadership Foundation, TABA, GYIAD, TEDMER-Etik Değerler Merkezi, TÜHİD yönetim kurulu üyesi, Halkla İlişkiler Derneği; IPRA, WIN ve Amerikan Studies Association bulunmaktadır. Halen Kagider Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Uluslararası İlişkiler Komite Başkanı, American Studies Ass. İcra Kurulu Üyesi ve TEDMER Mütevelli Heyeti görevlerini sürdürmektedir.