Sodexo “Dünyayı Değiştiren Şirketler” listesinde

Sodexo’nun, Türkiye’deki yatırımlarını büyüttüğünü hatırlatan Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi CEO’su Ahmet Zeytinoğlu

Dünya çapında 425 bin çalışanıyla 80 ülkede en prestijli şirketlere ve kamu kuruluşlarına yaşam kalitesi hizmetleri sunan Sodexo, Fortune tarafından açıklanan “Dünyayı Değiştiren Şirketler” listesinde ilk 50’de yer aldı. Engelli çalışanlar için insan hakları ve sosyal adalet konusundaki girişimleri ve politikaları sayesinde dünya devlerinin bulunduğu listeye 47’inci sıradan giren Sodexo’nun, Türkiye’deki yatırımlarını büyüttüğünü hatırlatan Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi CEO’su Ahmet Zeytinoğlu “Hem hizmet verdiğimiz alanlarda hem de kendi operasyonumuz içerisinde engelli bireylere çok önem veriyoruz. Engelli istihdamı da şirket olarak öncelikli konularımızdan biri. Türkiye’de 100’e yakın engelli çalışanımız bulunuyor ve aralarından 10 yılı aşkın süredir bizimle birlikte olan arkadaşlarımız var” diye konuştu.

Dünya dönüşürken şirketler de bu dönüşüme katkı sağlamaya çalışıyor. Fortune tarafından yayımlanan “Dünyayı Değiştiren Şirketler” listesine 47’nci sıradan giren Sodexo, engelli bireyler için insan hakları ve sosyal adalet konusundaki girişimleri ve politikaları sayesinde listedeki toplumsal sorunları çözmeye odaklanan şirketler arasında yer aldı.

Tüm faaliyetlerinde sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ettiklerini belirten Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi CEO’su Ahmet Zeytinoğlu, şunları söyledi: “Dünyada hizmet verdiğimiz her noktada engelli çalışanlara ve onların istihdamına özen gösteriyoruz. Fiziksel engeli bulunan, yeterince temsil edilememiş ve işverenler tarafından gözden kaçırılan bir kitleye iş imkânı sağlarken bunun sürdürülebilir olmasına da ayrıca dikkat ediyoruz. Türkiye’de Türkiye’de 100’e yakın engelli çalışanımız bulunuyor ve aralarından 10 yılı aşkın süredir bizimle birlikte olan arkadaşlarımız var. Önümüzdeki yıllarda Sodexo’nun ‘Dünyayı Değiştiren Şirketler’ listesinde üst sıralara çıkacağına inanıyorum.”

Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi Hakkında

Ülkemizde 1992 yılından bu yana faaliyette bulunan Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi AŞ, Türkiye’nin en seçkin şirketlerine ve değerli kamu kuruluşlarına yemek, temizlik, bina yönetimi, teknik destek, çamaşırhane, resepsiyon, dokümantasyon yönetimi gibi pek çok alanda hizmet sağlıyor. Sodexo’nun global vizyonunun bir parçası olarak ise ülkemizdeki operasyonlarda tedarik zinciri ve istihdamın tamamı yerel kaynak kullanarak gerçekleştiriliyor.