Tavuk Dünyası’nın kalan hisselerinin satın alımı için Rekabet Kurulu’na başvuruldu

Kurulduğu günden bu yana, tüketicilere alışılmışın dışında bir konsept sunan Tavuk Dünyası, Türkiye’de yeme – içme sektöründe kendisine yepyeni bir kulvar oluşturdu. Kendine özgü sosları ve uygun fiyatlı menüleri ile Tavuk Dünyası farklı damak tatları ve bütçelere sahip geniş topluluklara hitap ediyor.

2015 yılında çoğunluk hissesi alınan Tavuk Dünyası’nın geriye kalan %47 hissesinin satın alımını gerçekleştirmek üzere Rekabet Kurulu’na başvuru yapıldı.

5 yıl önce girdiği yeme – içme sektöründe kendine yepyeni bir kulvar açan ve hızlı büyümesiyle dikkat çeken Tavuk Dünyası’nın çoğunluk hisseleri, 2015 yılında önde gelen özel sermaye fonlarından Mediterra Capital ve yatırımcılarının restoran sektöründeki iştiraki Global Restaurant Investments Sarl tarafından satın alınmıştı.

Geriye kalan %47 hissenin satınalınması ile ilgili olarak Rekabet Kurulu’na başvuru yapıldı.

 

 

Tavuk Dünyası Hakkında

2011 yılında kurulan Tavuk Dünyası, bugün 110’un üzerinde restoranı ile tavuk ağırlıklı menülerini tüketicilerle buluşturuyor. Kurulduğu günden bu yana, tüketicilere alışılmışın dışında bir konsept sunan Tavuk Dünyası, Türkiye’de yeme – içme sektöründe kendisine yepyeni bir kulvar oluşturdu. Kendine özgü sosları ve uygun fiyatlı menüleri ile Tavuk Dünyası farklı damak tatları ve bütçelere sahip geniş topluluklara hitap ediyor.

Şekerpınar’da yer alan ortak üretim merkezi, yüksek hijyen standartları, denetim sistemi, başarılı dağıtım ağ ve karlı franchising modeli ile Türkiye’de yeme-içme sektörünün öncü firmalarından biri haline gelen Tavuk Dünyası, başarısını uluslararası boyuta taşımak amacıyla oluşturduğu “Gagawa” markasıyla bir çok ülkede faaliyet göstermektedir.

2015 yılında Türkiye’nin önde gelen özel sermaye fonlarından Mediterra Capital ile ortaklığa giden Tavuk Dünyası, Mediterra Capital’in finansal ve stratejik desteğiyle daha da hızlı büyümeyi ve kurumsallaşma çalışmalarını dünya standartlarına taşımayı hedefliyor. Detaylı bilgi için www.tavukdunyasi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.