Türkiye’de üçüncü nesil kahve akımının en önemli temsilcisi Coffee Gutta

Coffee Gutta Galata Şubesi’nde 15.00’da başlayacak olan etkinliğe tüm kahve tutkunları davet edildi.

Türkiye’de üçüncü nesil kahve akımının en önemli temsilcisi Coffee Gutta, kahve tutkunları ile üçüncü nesil bir buluşma gerçekleştirecek. Coffee Gutta, düzenleyeceği bir workshopla Aeropress, HarioV60, Cold Drip ve Chemex gibi özel kahvelerin demleme tekniklerini anlatacak.

Farklı aroma ve lezzete sahip üçüncü nesil kahveler, ülkemizde de vazgeçilmez oldu. Kahve severler farklı çeşitte hazırlanmış kahve çeşitlerini denemekten büyük keyif alıyor. Artık hiç kimse bir kahve olsa da içsem demiyor. Bir “Hario V60” istiyor. “Cold Drip” ile serinlemek istiyor. Ya da “Chemex’i seviyorum” diyor. Veya “Aeropress benim en havalı kahvem” diyor.

İşte üçüncü nesil kahveciliğin en yeni ve en önemli temsilcisi Coffee Gutta, dışarıda içmeye doyamadığınız bu enfes kahveleri kendi evinizde de yapmanızı sağlayacak. Coffee Gutta, bu özel demleme kahvelerin nasıl yapıldığını 29 Nisan 2017 Cumartesi günü düzenleyeceği workshopla kahve severlere anlatacak. Katılımcılar, Türkiye Barista Şampiyonu Koray Erdoğdu’dan üçüncü nesil kahve demleme tekniklerini uygulamalı olarak dinleyecekler. Üstelik ücretsiz!..

Coffee Gutta Galata Şubesi’nde 15.00’da başlayacak olan etkinliğe tüm kahve tutkunları davet edildi.

Coffee Gutta Hakkında

Coffee Gutta, 3. nesil kahve akımının en önemli temsilcilerinden. Kahvenin tadını standardize etmeden, yöresi ve çiftliklerindeki kendi özelliklerini ortaya çıkarmayı hedefliyor. Coffee Gutta, single orgin kahveleri özel demleme teknikleriyle Türk müşterisinin damak tadına sunuyor. 2014 yılında “Kahvenin Rotası” sloganıyla kahve sektörüne hızlı bir giriş yapan Coffee Gutta, dünyanın en özel coğrafyalarından getirilen kahve çekirdeklerini özel demleme teknikleri ile hazırlayarak, kişiye özel sunumuyla dikkat çekiyor.