Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji kuruluşları listesine girdi

Deloitte Türkiye Teknoloji, Medya ve Telekomünikasyon Endüstrisi Lideri Tolga Yaveroğlu ise yaptı.

METRIC, Deloitte’un Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerini belirlemek amacıyla yürüttüğü, prestijli Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye 2016 Programı’nda yer aldı. Kuruluşlar, 2012-2015 yılları arasında net satış gelirlerinde kaydettikleri büyümeye göre programda yer almaya hak kazanıyor.

METRIC Genel Müdürü Gökhan Arıksoy, şirketlerinin 2012-2015 yılları arasında cirosunda kaydettiği muazzam büyümenin ardında Ar-Ge ve inovasyona verdikleri önemin yattığını belirtti. Arıksoy sözlerini şöyle sürdürdü: “Kurulduğumuz 2007 yılından bu yana yıllık yaklaşık ortalama %40 büyüme oranı ile yolumuza güçlü şekilde devam ediyoruz. Büyük veri ve iş analitikleri konularındaki uzmanlığımızı iş süreçleri deneyimiyle birleştirerek kuruluşların ihtiyaçlarına özel çözümler geliştiriyoruz. Bu alandaki danışmanlığımızın yanı sıra sektörel bazda verdiğimiz danışmanlık hizmetleriyle de müşterilerimiz için katma değer yaratan projeler üretiyoruz. Büyüme ivmemizi önümüzdeki yıllarda yeni ürünler, yeni pazarlar ve kendi Ar-Ge ürünlerimizle daha da arttırmayı hedefliyoruz. Özellikle yurtdışı pazarlara giriş ve büyüme için bazı global firmalarla iş ortaklıkları yapmayı planlıyoruz.”

Deloitte Türkiye Teknoloji, Medya ve Telekomünikasyon Endüstrisi Lideri Tolga Yaveroğlu ise yaptığı açıklamada, “Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye Programı’nda yer alabilmek için bir firmanın son dört yıl içinde cirosunda olağanüstü bir büyüme kaydetmiş olması gerekir. METRIC de Türkiye’deki hızlı büyüme başarı öykülerinden birine imza attı. Vizyonlarını gerçeğe dönüştürdükleri için kendilerini tebrik ediyoruz.” dedi.

Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye 2016 Programı’na katılmak isteyen şirketlerin 2012 yılında en az 50.000 Euro, 2015 yılında ise en az 800.000 Euro net satış geliri elde etmiş olmaları, merkezlerinin Türkiye’de bulunması ve bir “teknoloji şirketi” olması gerekiyor. Programda, faaliyet gelirlerinin önemli kısmını sağladığı bir teknolojiye sahip olan ya da gelirlerinin önemli bir bölümünü teknoloji araştırma ve geliştirme çalışmalarına ayıran firmalar, “teknoloji şirketi” olarak tanımlanıyor. Diğer şirketlere ait bir teknolojiyi farklı bir şekilde kullananlar ise bu başlık altında değerlendirilmiyor.

Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) bölgesindeki Deloitte Teknoloji Fast 50 programlarında sıralamaya giren firmalar, EMEA’nın en hızlı büyüyen 500 teknoloji şirketinin belirlendiği Deloitte Teknoloji Fast 500 EMEA Programı’na da doğrudan aday oluyor. Deloitte’un Teknoloji Fast 50 Türkiye hakkında daha fazla bilgi için http://fast50.deloitte.com.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.