Türkiye’nin En İyi İşverenlerinden Biri Seçildi

SAP, Türkiye’nin yanı sıra, Belçika, Kanada, Çin, Fransa, İsrail, İtalya, Meksika, Hollanda, Rusya, Suudi Arabistan, Güney Afrika, İspanya, Birleşik Krallık ve A.B.D dâhil olmak üzere toplam 15 ülkede ‘En İyi İşveren’ sertifikasını almaya hak kazandı.

Lider yazılım şirketi SAP, İnsan Kaynakları alanında hayata geçirdiği başarılı çalışmalarıyla Top Employers Institute tarafından “En İyi İşveren’ sertifikası ile ödüllendirildi.

Çalışanlarına dokunan uygulamalarıyla her yıl ödüllerine bir yenisini ekleyen SAP Türkiye, 2016’nın ardından bu yıl ikinci defa Top Employers Institute tarafından “En İyi İşveren” sertifikasına layık görüldü. Türkiye’de sertifikaya başvuran şirketler arasında en yüksek puanı alarak sıralamada birinci oldu. SAP Türkiye coğrafi konumu itibarıyla Türkiye’nin yanı sıra Avrupa ve Orta Doğu için ayrı ayrı verilen “En İyi İşveren” sertifikası ile de ödüllendirildi. Top Employers Institute, her yıl uluslararası çapta düzenlediği araştırmayla, uçtan uca yetenek yönetimi süreçlerini başarıyla yürüten, çalışanları için keyifli çalışma ortamı ve yaratıcılığın, dinamizmin, çeşitliliğin önemli olduğu bir şirket kültürü oluşturan dünyanın öncü işverenlerini belirliyor.

2017 Top Employers Institude global araştırmasına göre SAP, 3 bölgede ve 15 ülkede ‘En İyi İşveren’ Sertifikasına sahip olarak İnsan Kaynakları uygulamaları ile dünyanın önde gelen kurumları arasında yer aldı.

SAP Türkiye İK Direktörü Hande Genç konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “İki yıl üst üste Top Employers Sertifikası’nı almaya layık görüldüğümüz için mutlu ve gururluyuz. Yetenek yönetimi adı altında toplandığımız tüm süreçlerimiz: işe alım, oryantasyon, ücretlendirme, ödül, performans yönetimi, yedekleme, öğrenme, kariyer yönetimi gibi detaylı bir analizden geçirildi. SAP Türkiye olarak bir taraftan insan kaynakları süreçlerimizi dijitalleştirirken bir taraftan da insan odaklı uygulamaları çeşitlendirmek bizler için büyük önem taşıyor. İnsan kaynakları yönetimine getirdiğimiz yenilikçi yaklaşım; bizlere yaratıcılığımızı kullanabildiğimiz, eğlenebildiğimiz, takdirin ve ödüllendirmenin önemli olduğu, sağlık, aile hayatı, spor, sosyalleşme gibi konulara önem veren, iş ve özel hayat dengesini gözeten, takım ruhu ile hareket eden ‘mutlu’ bir şirket kültürü yaratma imkânı tanıyor. SAP Türkiye olarak önümüzdeki dönemlerde de fark yaratan insan kaynakları uygulamalarımız ile çalışanlarımız için en iyi çalışma koşullarını oluşturmaya devam edeceğiz.” dedi.

Kurumsal uygulama ve yazılım alanının lider şirketi SAP, Türkiye’nin yanı sıra, Belçika, Kanada, Çin, Fransa, İsrail, İtalya, Meksika, Hollanda, Rusya, Suudi Arabistan, Güney Afrika, İspanya, Birleşik Krallık ve A.B.D dâhil olmak üzere toplam 15 ülkede ‘En İyi İşveren’ sertifikasını almaya hak kazandı. Ayrıca SAP; bölgesel olarak başarılı İK uygulamarı ile Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Amerika bölgelerinde de “En İyi İşveren” sertifikasına layık görüldü.

SAP Yönetim Kurulu Üyesi ve İnsan Kaynakları Genel Müdürü Stefan Ries yaptığı açıklamada: “Birçok ülke ve bölgede ödüllendirilmekten dolayı son derece gururluyuz. Yeteneklerin korunması, desteklenmesi ve geliştirilmesi bizim için her zaman öncelikli konular oldu. Çalışan memnuniyetini üst seviyede tutmak için kültürümüzde kesintisiz diyaloğu, yenilikçi ve müşteri odaklı yaklaşımı benimsiyor ve geliştiriyoruz. Her zaman dediğimiz gibi adaylar, çalışanlar ve müşterilerimiz için deneyimler çok değerli. Bu çabaların hem şirket içinde, hem de şirket dışında fark edilip böylesi önemli bir ödülle taçlandırılması bizim için onur verici.” dedi.

Top Employers Institute, şirketlerin çalışanları için mükemmel çalışma koşulları sağladığını belgeliyor. “En İyi İşveren” ödülünü kazanabilmek için şirketler, Top Employers Institute tarafından yetenek stratejisi, işgücü planlaması, işe yerleştirme, öğrenme ve gelişimi, performans yönetimi, liderlik gelişimi, kariyer ve yedekleme yönetimi, sunulan yan haklar ve avantajlar, kurum kültürü gibi farklı alanlarda değerlendirilerek uçtan uca tüm insan kaynakları süreçlerinin analiz edildiği oldukça titiz ve tarafsız bir araştırmaya tabi tutuluyor. En İyi İşveren Sertifikası, araştırma sonucunda geçerli standartları karşılayabilen kurumlara verilmektedir. Sürecin geçerliliğini daha da güçlendirmek için, bütün cevaplar bağımsız olarak denetlenmektedir. Bu araştırma, SAP’nin olağanüstü çalışan koşullarını doğrulamış ve dünyanın en iyi işverenleri arasında yer almasını sağlamıştır.

SAP hakkında:

Kurumsal uygulama ve yazılım alanında dünya lideri olan SAP, dünya çapında 85.000’den fazla çalışanı, önde gelen ürün ve servisleri ile müşterilerinin iş alanlarındaki inovasyonu artırmasına yardımcı oluyor. SAP çözümleri, üretim, gıda, tekstil, otomotiv, sağlık, perakende, finans ve kamu sektörünün de aralarında yer aldığı 25’ten fazla sektörde, 190 ülkede faaliyet gösteren farklı ölçeklerdeki 350.000’den fazla SAP müşterisinin iş süreçlerine destek veriyor. Almanya merkezli faaliyet gösteren SAP, New York ve Frankfurt’un da aralarında yer aldığı birçok borsada “SAP” sembolü ile işlem görüyor.

SAP’nin iş yazılımları alanındaki liderliğini Türkiye’de de devam ettiren SAP Türkiye, şirketin 65. ülke ofisi olarak 2001 yılında kuruldu. SAP’nin dünya genelindeki yaygın kullanımına paralel olarak Türkiye’de yıllık ciroya göre en büyük 10 şirketin 8’i iş süreçlerini, SAP çözümleri ile kontrol ediyor. Türkiye’de neredeyse her evde SAP sistemi üzerinde üretilen on ürün bulunuyor. Kurulduğu günden bu yana Türkiye’deki gelirlerini ve çalışan sayısını istikrarlı olarak artıran SAP Türkiye, ekosistemindeki onlarca iş ortağıyla birlikte 1500’ün üzerinde nitelikli iş gücüne de istihdam imkânı sağlamış bulunuyor. SAP Türkiye hakkında daha ayrıntılı bilgi için www.sap.com/turkey adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Top Employer Institute hakkında:

Top Employers Institute, küresel olarak işverenlerin çalışanlarının bireysel ve profesyonel gelişimi için sağladığı en iyi insan kaynakları uygulamalarını sertifikayla ödüllendirerek şirketlere büyüme ve gelişme yol haritalarında destek olmaktadır. Faaliyetlerine 1991’de başlayan Hollanda merkezli kuruluş bugüne kadar 1000’i aşkın saygın işvereni sertifikalandırarak başarılarını takdir ve tescil etmiştir. Daha fazla bilgi için: www.top-employers.com