“Türkiye’nin Önde Gelen Oteli” Bir Kez Daha “Conrad İstanbul Bosphorus”

Turizm ve seyahat sektöründe dünyanın en prestijli organizasyonlarından biri kabul edilen World Travel Awards (Dünya Seyahat Ödülleri), 30 Eylül gecesi Rusya’nın St. Petersburg şehrinde düzenlenen Gala töreni.

Mükemmeliyeti hedef alan hizmet anlayışıyla konuklarına lüks bir konaklama deneyimi yaşatan Conrad İstanbul Bosphorus, dünya çapındaki seyahat ve turizm profesyonellerinin oylarıyla belirlenen 2017 World Travel Awards’ta (Dünya Seyahat Ödülleri) “Türkiye’nin Önde Gelen Oteli” seçildi. Bir Hilton Mülkleri ve Markaları Grubu iştiraki olan Conrad İstanbul Bosphorus, geçen yıl da WTA tarafından aynı ödüle layık görülmüştü. Bu yıl 24. kez düzenlenen World Travel Awards Gala Töreni’nde Conrad İstanbul Bosphorus’a verilen ödül dahil toplam 16 ödül Hilton Worldwide otellerinin oldu.

Turizm ve seyahat sektöründe dünyanın en prestijli organizasyonlarından biri kabul edilen World Travel Awards (Dünya Seyahat Ödülleri), 30 Eylül gecesi Rusya’nın St. Petersburg şehrinde düzenlenen Gala töreni ile sahiplerini buldu. Bu yıl 24. kez düzenlenen törende “Türkiye’nin Önde Gelen Oteli” ödülü geçtiğimiz yıl olduğu gibi yine Conrad İstanbul Bosphorus’un oldu. Hilton Worldwide otelleri ise gecede aldığı 16 ödülle konaklama sektöründeki başarısını bir kez daha kanıtladı.

Türkiye’nin en iyi oteli ödülünü alan Conrad İstanbul Bosphorus’un Genel Müdürü Andreas Jersabeck “Hilton Worldwide markasının Türkiye’de lüks segmentte hizmet veren tek oteli olan Conrad İstanbul Bosphorus olarak bu ödülü iki yıl üst üste kazanmak bizim için büyük bir onur. Bu ödül, vermek istediğimiz mesajın misafirlerimize ulaştığının bir göstergesi. Bu yüzden öncelikle misafirlerimize mükemmel bir konaklama deneyimi sunmak için çalışan Conrad İstanbul Bosphorus ekibine sonsuz teşekkür ederim. Onlar başarımızın gerçek sahipleri, onlarsız bu başarıyı yakalayamazdık.” dedi.

Conrad İstanbul Bosphorus, Dünya Seyahat Ödülleri’nde 2004, 2005 ve 2006 yıllarında “Avrupa’nın En İyi İş Oteli”, 2009’da “Türkiye’nin En İyi İş Oteli”, 2013, 2014 ve 2015’te “Türkiye’nin En İyi Konferans Oteli” ve 2015’te “Avrupa’nın En İyi Şehir Oteli” seçilmişti.

Avrupa’nın Önde Gelen Otel Markası “Hilton Hotels & Resorts”

World Travel Awards’ta “Avrupa’nın Önde Gelen Oteli” ödülünün sahibi de Hilton Hotels&Resorts oldu. Avrupa’nın önde gelen şehir oteli ödülüne Hilton Berlin, Avrupa’nın Önde Gelen Konferans Oteli ödülüne Hilton Molino Stucky Venice ve Avrupa’nın Önde Gelen Havalimanı Oteli ödülüne Hilton London Heathrow Airport layık görüldü.

Hilton Otelleri & Resort aldığı son ödülle birlikte 2017 yılı içinde dört kez üst üste Avrupa’nın önde gelen markası olarak gösterildi. Her yıl gösterişli ve ileri görüşlü lider olma konumu daha da güçlendirmeye devam eden konaklama şirketi Avrupa’nın 31 ülkesinde varlığını sürdürüyor.

Hilton’un, 2017 World Travel Awards for Europe’tan (Dünya Seyahat Ödülleri -Avrupa) ödül kazandığı kategoriler şöyle:

 • Avrupa’nın Önde Gelen Otel Markası: Hilton Hotels & Resorts
 • Avrupa’nın Önde Gelen Şehir Oteli: Hilton Berlin
 • Avrupa’nın Önde Gelen Konferans Oteli: Hilton Molino Stucky Venice
 • Avrupa’nın Önde Gelen Havalimanı Oteli: Hilton London Heathrow Airport
 • Avusturya’nın Önde Gelen Business Oteli: Hilton Vienna Danube Waterfront
 • Avusturya’nın Önde Gelen Oteli: Hilton Vienna Plaza
 • Çek Cumhuriyet’inin Önde Gelen Oteli: Hilton Prague
 • İtalya’nın Önde Gelen Konferans Oteli: Hilton Molino Stucky Venice
 • İrlanda’nın Önde Gelen Lüks Oteli: Conrad Dublin
 • Polonya’nın Önde Gelen Business Oteli: Hilton Warsaw Hotel & Convention Centre
 • Polonya’nın Önde Gelen Konferans Oteli: Hilton Warsaw Hotel & Convention Centre
 • Polonya’nın Önde Gelen Süit Oteli: Presidential Suite @ Hilton Warsaw Hotel & Convention Centre
 • Romanya’nın Önde Gelen Oteli: Athénéé Palace Hilton Bucharest
 • Romanya’nın Önde Gelen Business Oteli: Athénéé Palace Hilton Bucharest
 • İsveç’in Önde Gelen Business Oteli: Hilton Stockholm Slussen
 • Türkiye’nin Önde Gelen Oteli: Conrad Istanbul Bosphorus

Ödüle layık görülenlerin global seyahat ve turizm profesyonelleri tarafından oylandığı World Travel Awards (Dünya Seyahat Ödülleri), seyahat ve turizm dünyasının en mükemmel organizasyonları seçmek ve sergilemek amacıyla 1993 yılında kuruldu. Turizm ve otelcilik sektörünün küresel çapta verdiği ödüller, bir seyahat ürününün veya hizmetinin ulaşmayı hedefleyebileceği en büyük başarı olarak kabul ediliyor. Dünya Seyahat Ödülleri 2017 kategoriler ve kazanalar hakkında daha çok bilgi edinmek https://www.worldtravelawards.com/winners/2017 adresini ziyaret edebilirsiniz.