Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından 17.813 ziyaretçiyi ağırladı

TG EXPO Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Akyıldız fuar ile ilgili değerlendirmesinde

TG EXPO tarafından 6-9 Nisan tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Rumeli Salonu’nda düzenlenen Güzellik & Bakım 2017, dört gün boyunca Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından 17.813 ziyaretçiyi ağırladı.

Güzellik ile ilgili en son trendler, en yeni ve teknolojik ürünlerin tanıtıldığı, bu yıl 28. kez düzenlenen fuara, 176 firma ve temsil edilen 568 marka katıldı. Konusunda uzman yerli ve yabancı doktorlar, estetik ve güzellik uzmanları, dermatologlar, kuaförler ve diğer sektör profesyonellerinin katıldığı fuar dünyadaki son güzellik trendlerini, en yeni ve teknolojik ürünleri bir araya getirdi.

Güzellik & Bakım 2017 kapsamında 8 Nisan Cumartesi günü Türkiye’nin önemli makyaj sanatçılarının katılımı ile düzenlenen “Çingeneler Zamanı” konseptli yarışma ve Make-up Show, 9 Nisan Pazar günü düzenlenen Hair Design Show katılımcıların büyük beğenisini topladı.

TG EXPO Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Akyıldız fuar ile ilgili değerlendirmesinde “

Güzellik uzmanlarının tıbbi cihaz kapsamına girmeyen cihazları kullanarak tıbbi amaçlı olmayan işlemleri yapabilmesine yönelik çıkan Bakanlar Kurulu kararı gibi Türkiye’de son günlerde yaşanan gelişmeler Güzellik ve Bakım sektörüne olan ilgiyi canlandırdı ve sektörün ihtiyacı olan dinamizmi yeniden kazandırdı. Bunu Güzellik & Bakım 2017 fuarı boyunca dört gün birebir gözlemleme fırsatı bulduk. Gerek katılımcı firmalar gerekse farklı kategorilerdeki ziyaretçiler ve uzmanların fuara olan ilgisiyle ve sağladıkları katkıdan biz de TG EXPO olarak gurur duyuyoruz. Son dönemde oldukça popüler olan bu konuyla ilgili firmaları ve profesyonelleri bir araya getiren bir platform oluşturarak sektöre yön vermeye ve en son trendleri hedef kitlesiyle buluşturmaya devam edeceğiz.” dedi.