Ufuk Tarhan

Ufuk Tarhan Türkiye’deki ilk ve hala tek kadın Fütürist Keynote konuşmacı. Eğitmen, moderatör, yönetici antrenörü. Gelecek Günü / Future Day’in yaratıcısı, tasarımcısı ve küratörü.

Ufuk Tarhan, M-GEN Gelecek Planlama Merkezi’nin kurucu ortağı ve başkanı. Dijital Ajans Sahibi. Türkiye’deki ilk ve hala tek kadın Fütürist Keynote konuşmacı. Eğitmen, moderatör, yönetici antrenörü. Gelecek Günü / Future Day’in yaratıcısı, tasarımcısı ve küratörü. ODTÜ Ekonomi Mezunu. 1982-2005 arasında IT sektörünün önemli firmalarında üst düzey yöneticilik yaptı. “Yazıcı” ismini veren kişidir.2002 Yılında Dünya Gazetesi-Bilişim Sektörünün En Başarılı İş Kadını Ödülünü aldı. 2006 da M-GEN Gelecek Planlama Merkezi’ni kurup solo-girişimci (solopreneur) oldu. 2011’de M-GEN Interaktif, Dijital Ajans ve Sosyal Medya hizmetleri de vermeye başladı. Özellikle “dijitalleşme, sosyal medya” konusunda şirketlere strateji, tasarım-danışmanlık-ajans-eğitim hizmetleri veriyor. Employer Brand-İşveren Markası projeleri yapıyor. Blogger, Harvard Business Review Turkiye, Platin Dergisi, Hürriyet Eğitim, Yenibiris.com, Martı Dijital Dergisi yazarı.listesinde (tek Türk olarak) yer alıyor.Twitter’da mutlaka takip edilmesi gereken 25 Türk arasında gösteriliyor.

ODTÜ’de Future Studies dersleri veriyor. Bahçeşehir, Bilgi ve Kadir Has Üniversitesi Fütürizm Okullarının tasarımcısı ve eğitmeni. Bahçeşehir Ünv. CO-OP Modelinin Tasarımcısı ve Avatarı. Halen Bahçeşehir Üniversitesi’nde “İnovasyon ve Girişimcilik” master’ı yapmaktadır. Düşlediğin Gelecek, Kişisel Gelecek Planlaması Çalışma Kitaplarının ve To Do or Not to Do‘nun yazarıdır.

Fütüristler Derneği 2009-2012 Y.K. Başkanı ve halen Yüksek Danışma Kurulu Üyesi. 1 Mart Gelecek Günü’nün yaratıcısı ve küratörü. Kagider Yönetim Kurulu Üyesi (Yedek)World Future Society, Association of Professional Futurists Üyesi, The Futurist Türkiye Dergisinin yayın haklarına sahip.