Uzak Doğu ve Güney Asya’nın En Seçkin Lezzetleri Hilton İstanbul Bosphorus’un Yaz Bahçesinde

Dubb Indian Bosphorus’un deneyimli Şefi Vinod Kumar Chouhan’ın özel olarak hazırladığı menüler sizleri Hindistan’da mistik bir yolculuğa çıkarırken, restoranda Hindistan’ın çeşitli yörelerinin en lezzetli örnekleri Hint yemek sunum kurallarına uygun olarak servis ediliyor.

Hint mutfağının eşsiz lezzetlerini İstanbullularla tanıştıran, özel ayranları, dondurmaları ve yemekleriyle sıcak yaz günlerinde baharatlardan gelen serinliği vadeden Hint Restoranı Dubb ve Çin mutfağının seçkin temsilcisi Dragon, görkemli bir açılışla Hilton İstanbul Bosphorus’un bahçesindeki yeni mekânlarında yaza ‘merhaba’ dedi.

Bütün dünyanın en çok sevilen mutfaklarından Hint ve Çin mutfaklarının en önemli seçkileri şimdi sizlerle Hilton İstanbul Bosphorus’un bahçesindeki iki eşsiz mekanda bir araya gelecek. Dubb Indian Bosphorus’un deneyimli Şefi Vinod Kumar Chouhan’ın özel olarak hazırladığı menüler sizleri Hindistan’da mistik bir yolculuğa çıkarırken, restoranda Hindistan’ın çeşitli yörelerinin en lezzetli örnekleri Hint yemek sunum kurallarına uygun olarak servis ediliyor. Baharatlardan gelen sağlığı sunan ve özel olarak Hindistan’dan getirilen 40’tan fazla baharat kullanılarak yapılan yemekler, özellikle yaz döneminde harareti alma özellikleriyle sıcak havalarda değişilmez bir alternatif olarak öne çıkıyor.

Yaza özel ayran ve dondurmalar

Hindistan’da özellikle yaz döneminde çok tüketilen mango, portakal ve safranlı ayranların ve hiçbir katkı maddesi kullanılmadan tamamen sütten yapılan Hint usulü Kulfi Matkewali dondurmasının bu yazın favori lezzetleri arasında yer alması bekleniyor. Hint baharatlarıyla marine edilip sebzelerle soslandırıldıktan sonra tandırda pişirilen bir kuzu kıyma kebabı olan Shunhari Shikh Kebab ve Hindistan’ın ünlü lezzetlerinden siyah mercimek sevenlere özel Dal Makhani gibi tatların yanında, vejetaryen misafirlerini de oldukça memnun edecek alternatifler sunuyor. Menüsünün yaklaşık yüzde 60’ı vejetaryenlere özel olarak hazırlanan Dubb, İstanbulluları benzersiz lezzetlerle tanıştırmak için misafirlerini bekliyor.

Dragon ile gerçek bir Çin deneyimi

Uzak Doğu’nun en renkli lezzetlerini sunan Çin mutfağından vazgeçemeyenler için ise Dubb’ın hemen yanında, Hilton İstanbul Bosphorus’un yeşillikler içindeki bahçesinde yaza merhaba diyen bir başka mistik lezzet dünyası olan Dragon sizleri bekliyor. İstanbul’un en iyi Çin restoranı olarak gösterilen Dragon’un tecrübeli şefleri tarafından hazırlanan menü, kırmızı et çeşitlerinden deniz ürünlerine çok geniş bir yelpazeyi kapsıyor.

Detaylı bilgi ve rezervasyonlarınız için: 0 212 315 60 00