Vazgeçme – En çok okunanlarda 7. sırada

Prof. Dr. Ozan Bahar'ın Komutanlıktan Profesörlüğe uzanan zorlu yolunun hikayesi, motivasyon kaynağı olmaya devam ediyor haber görseli CEO Haber'de.
Prof. Dr. Ozan Bahar'ın Komutanlıktan Profesörlüğe uzanan zorlu yolunun hikayesi, motivasyon kaynağı olmaya devam ediyor.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ozan Bahar, Muğla İl Jandarma Komutanlığında Yüzbaşı iken 1996 yılında Jandarma Merkez Bölük Komutanı iken görev dönüşü kaza yapmış ve belden aşağısı felç olmuştu. Yüzbaşı Ozan Bahar tekerlekli sandalye ile çıktığı akademik yolculuğunda Profesörlüğe kadar giden yolculuğunu ‘Vazgeçme’ isimli kitabında kaleme aldı.

Henüz 45 günlük evli iken geçirdiği kaza sonrasındaki süreçte, uzunca bir süre içinde bulunduğu durumu kabullenmek istemeyen Bahar, kabullenme aşamasına geçtiğinde ise sürekli eşine ayrılabileceklerini dile getirmiş. Prof. Dr. Ozan Bahar‘ın en büyük destekçisi bu süreç içinde eşi olmuş. Büyük bir sevgi ve aşk ile her zaman eşine destek olarak profesörlük yolundaki basamakları hızlı çıkmasına yardımcı olmuş.

İş kitapları tarafından hazırlanan en çok okunan kişisel gelişim kitapları listesinde 7 sıraya oturan Prof.Dr. Ozan Bahar‘ın Vazgeçme kitabı kendisi gibi basamakları hızlıca çıkmaya devam ediyor. Prof. Dr. Ozan Bahar kitabını şu şekilde özetliyor; “Hepimizin kendimizi bir çıkmazın içinde hissettiği gözyaşları döktüğü, hayal kırıklıklarına uğradığı, çaresiz kaldığı, güvensiz ve korku dolu anları olmuştur. Allah’ım sadece bir ışık dersiniz, bulduğunuz an arkasından gideceksiniz… İşte insan olarak yolculuğumuz, bunların üstesinden gelme yolculuğudur.”

Prof. Dr. Ozan Bahar kitabı haricinde yolcuğunu, konuşmacı olarak katıldığı etkinliklerde anlatarak motivasyon kaynağı oluyor.