Ziraat Teknoloji’ye görselliği arttırılmış yeni raporlama altyapısı

METRIC danışmanlığında yeniledi.

Türkiye’nin en büyük bilgi teknoloji şirketlerinden Ziraat Teknoloji, bankacılık çözümleri geliştirirken METRIC’in danışmanlığında görselliği artırılmış yeni raporlama platformunu kullanacak.

ürkiye’deki lider kamu bankalarından biri olan Ziraat Bankası’nın yüzde 100 iştiraki Ziraat Teknoloji, raporlama altyapısını METRIC danışmanlığında yeniledi. Ziraat Bankası’nın bankacılık işlemleri için gerekli tüm teknolojileri geliştiren Ziraat Teknoloji, hayata geçirilen proje ile SAP BusinessObjects iş zekası platformunun 3.1 versiyonundan 4.1 versiyonuna geçerek en son teknolojilere uyumlu ve daha görsel bir raporlama altyapısına kavuştu.

Ziraat Teknoloji, SAP’nin güncel teknolojiler sebebiyle artık destek vermediği 3.1 versiyonunda yeterli olmayan görsellik sorununun önüne geçmek, raporlama performansını artırmak ve özellikle yeni teknolojilere uyumu sağlamak için METRIC ile bir çalışma başlattı. Yaklaşık 4 ay süren çalışmanın ardından Ziraat Teknoloji, raporlama süreçlerinde performans artışı yaşarken aynı zamanda sayısı 3 bin 600’ü bulan raporlarını yeni altyapıya taşıdı. Yeni altyapı ile çalışanlar, daha stabil bir ortamda daha performanslı raporlama yapabilirken aynı zamanda 4.1’in üstün özelliklerinden biri olan görselliği öne çıkarılmış raporlar da hazırlayabilir duruma geldi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Ziraat Teknoloji Yazılım Yetkilisi Hasan Özdemir, “Daha stabil bir altyapıya sahip olmakla kalmadık, aynı zamanda geçiş sırasında yapılan analiz çalışmaları ile iş süreçlerini daha da iyi bir hale getirdik. Ayrıca SDK geliştirmeleri sayesinde kurum içinde kendi geliştirdiğimiz uygulamaları da sisteme entegre edebiliyoruz.” dedi. METRIC ile daha öncede çalıştıklarını ifade eden Özdemir, METRIC’in bürokrasiye takılmadan sunduğu hızlı desteğin, kurdukları yeni altyapı konusunda kendileri ile bir kez daha çalışmalarında önemli bir etken olduğunu da vurguladı.

METRIC Yönetici Ortağı Kenan Bağcı ise yaptığı açıklamada şunları söyledi: “METRIC olarak kurduğumuz bu yeni altyapı sayesinde Ziraat Teknoloji, kurum içinde ürettiği verileri rahatlıkla kullanabilecek ve bu verileri daha verimli bir şekilde iş süreçlerinin bir parçası haline getirebilecek. Geliştirdiği bankacılık uygulamaları ile Türkiye’nin köklü bilgi teknoloji şirketlerinden birine dönüşmüş olan Ziraat Teknoloji’ye güçlü bir raporlama altyapısına geçiş konusunda vermiş olduğumuz destek dolayı mutluluk duyuyoruz.”