Zor kişilerle başa çıkmak

DBE’ nin kurumların ve çalışanların verimini artırmak amacıyla gerçekleştirdiği Açık Eğitimler Serisi, 2016 Nisan ayında “Zor Kişilerle Başa Çıkmak” semineri ile devam ediyor.

DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü, 2016 Yılı Açık Eğitimleri’ne “Zor Kişilerle Başa Çıkmak” semineri ile devam ediyor. 26 Nisan 2016 tarihinde düzenlenecek seminer 09.00 – 17.00 saatleri arasında, DBE Eğitim Salonları-Esentepe’de gerçekleştirilecek.

DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü; 30 yıllık psikolojik terapi tecrübesiyle, dünyadaki son gelişmeleri izleyerek düzenlediği açık eğitimlerine devam ediyor. DBE’ nin kurumların ve çalışanların verimini artırmak amacıyla gerçekleştirdiği Açık Eğitimler Serisi, 2016 Nisan ayında “Zor Kişilerle Başa Çıkmak” semineri ile devam ediyor.

İletişim sorunu iş ve özel hayatımızda en çok enerji ve zaman harcadığımız bir dinamik olarak karşımıza çıkıyor. Bu durumda nasıl bir iletişim stratejisi belirlememiz gerekir? İletişim sınırlarımızı ve bizi sabote eden, tetikleyen olguları ne kadar biliyoruz? Peki ya, diğer insanların kişilik yapılarını, iletişim tarzlarını ve sınırlarını nasıl bileceğiz ve onlarla nasıl iletişim kuracağız? “Zor Kişilerle Başa Çıkmak” semineri bu alanda üzerinde düşünülmesi gereken birçok soruya yanıt veriyor.

Bu eğitim; DBE Kurumsal Gelişim Merkezi Koçu ve Eğitmeni Şebnem Ergül, eğitim sunumuna kişinin kendini tanımasını sağlayacak bir farkındalık çalışması ile başlayacak. Ardından, algılar, bilişsel terapi, yaşam senaryosu ve pozitif psikoloji konularına yer verecek. Ergül, katılımcılara zor kişilik olarak adlandırılan insanları tanıyıp, onlara nasıl davranılması gerektiği konusunda önemli bilgiler verecek. Programda, kişilerin gerçek yaşamında kendilerini daha iyi tanıma ve düzeltmeleri bakımından yardımcı olabilecek rol oyunları ile hayata dair senaryolar canlandırılacak. Son olarak, günlük hayatta sürekli kullandığımız iletişim alanında yaşadığımız sorunlar ile başa çıkmak için nasıl bir strateji belirlenmesi gerektiği üzerinde duracak.

Konu ve katılım hakkında daha fazla bilgi almak ve kayıt yaptırmak için: 0212 233 01 10/ 253 numaralarından veya igonulalan@dbe.com.tr www.dbe.com.tr adreslerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü, uzmanları ve uzmanlık konuları hakkında bilgi almak için:
www.dbe.com.tr ve www.dbe-online.com.tr adreslerini ziyaret ediniz.
DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü’nü sosyal medyadan izlemek için:
https://www.linkedin.com/in/DavranisBilimleriEnstitusu
http://www.facebook.com/DavranisBilimleriEnstitusu
https://twitter.com/DBEdbe adreslerini takip edebilirsiniz.