Kanyon İnsan Kaynakları Ekibi Ödüllendirildi

Kanyon İnsan Kaynakları Yöneticisi Simge Atsüren konuyla ilgili olarak; “Kanyonca ortak dilinin çerçevesini çizmek adına, var olan hizmet vaadimiz ve hizmet anlayışımız bize yol gösterdi.

Mağaza seçkisi, gelenekselleşen etkinlikleri, misafirlerinin sosyal ve kültürel ihtiyaçlarına cevap veren imkanları ile alışveriş deneyimini yaşam tarzı ile buluşturan bir destinasyon olan Kanyon, ödüllerine bir yenisini daha ekledi.

Dünyanın en önemli danışmanlık şirketlerinden Brandon Hall tarafından düzenlenen Brandon Hall Mükemmellik Ödülleri kapsamında, Yetenek Yönetimi alanında Gümüş ödüle “Kanyonca” projesi ile layık görülen Kanyon, sektöründe bu ödülü alan ilk marka oldu.

Dünya çapında kurumsal firmalara eğitim teknolojileri konusunda danışmanlık veren Brandon Hall Group tarafından organize edilen İnsan Kaynakları Mükemmellik Ödülleri’nde bu yıl Yetenek Yönetimi alanında Gümüş ödülün sahibi Kanyon oldu.

Kanyon ve çözüm ortaklarının çalışanlarının da dahil olduğu, 500’den fazla kişiyi aynı çatı altında “bir araya getiren Kanyon, tüm çalışanlar için oluşturulan ortak iletişim dili ile Kanyon’da mutlu çalışmayı, misafir deneyimine daha fazla katkı sağlamayı, iş gücü devir hızını azaltmayı ve A’dan Z’ye tüm çalışanların bağlılığını arttırmayı amaçlayan projesi “Kanyonca” ile sadece bir kültürel gelişim ve eğitim değil, aynı zamanda da bir dönüşüm projesinin de parçası oldu. 2014 yılında hayata geçirdiği “Kanyonca” projesi ile Brandon Hall Group tarafından ödüllendirilen Kanyon, İnsan Kaynakları alanında da başarısını kanıtladı.

İnsan Kaynakları Yöneticisi Simge Atsüren konuyla ilgili olarak; “Kanyonca ortak dilinin çerçevesini çizmek adına, var olan hizmet vaadimiz ve hizmet anlayışımız bize yol gösterdi. İlk adım; misafirlerimizle en yakın iletişimde bulunan, temizlik, güvenlik, otopark, teknik, inşaat ve müşteri ilişkileri alanlarındaki çözüm ortakları kadrolarımıza eğitim verdik. Bu yolda şablon eğitimlerle ilerlemek yerine, Kanyon için özel eğitimler geliştirildi ve 500’den fazla çalışan bu eğitimleri aldı. Eğitimlerin yanı sıra, ihtiyaçlar doğrultusunda, ortak kullanım alanlarının iyileştirilmesi, tüm çözüm ortağı liderlerinin projeye dahil edilmesi, motivasyon aktiviteleri, ücret iyileştirmesi, 6 ayda bir yenilenen misafir anketleri gibi aksiyonlar alındı. Bunun sonucunda yaptığımız anketler ve iş gücü devir hızı raporlarında; misafir memnuniyetinin ve bağlılığın arttığı ve iş gücü devir hızının kayda değer bir şekilde azaldığını gözlemledik.” dedi.

Brandon Hall Group hakkında:

Brandon Hall Group, 10.000’den fazla müşterisinin organizasyonel performansını artırmayı amaçlayarak öğrenme ve gelişim, yetenek yönetimi, liderlik, satış ve pazarlama alanlarında araştırma tabanlı çözümler sunuyor. Brandon Hall Group tarafından düzenlenen Brandon Hall Mükemmellik Ödülleri kapsamında dünyanın en iyi şirketleri İnsan Kaynakları alanında farklı kategoride ödül almak için birbiriyle yarışıyor. Şirketler hem Brandon Hall’dan hem de bağımsız üyelerden oluşan bir jüri tarafından, ihtiyaca uygunluk, program dizaynı, fonksiyonellik, yaratıcılık ve sonuçlar konusunda zorlu bir değerlendirmeden geçerek ödüllendiriliyorlar.