Kopernik Kitap, Kiyap Yurdu İle Çalışmayacaklarını Açıkladı!..

Kopernik Kitap görseli CEO Haber'de!..
Türkiye’nin entellektüel aklının buluşma noktası olmayı hedefleyen Kopernik Kitap!..

“Türkiye’nin Entelektüel Aklının Buluşma Noktası” mottosu ile okuyucuları ile buluşan Kopernik Kitap, Kitap Yurdu ile çalışmama kararı aldıklarını açıkladı.

Kopernik Kitap‘ın Twitter hesabında yapılan açıklamada; anayasanın eşitlik ilkesine ve rekabet kanununa aykırı tutum ve davranışlarıyla yayınevlerine gayrı meşru baskı ortamı oluşturan, emeği sömüren, adalet ilkesini ayaklar altına alan Kitapyurducom ile çalışmama kararı aldıklarını açıklanırken bu kararı Kopernik Kitap CEO’su Abdülkadir Özkan şöyle duyurdu:

“Ne zamandan beri Kitap Yurdu bağımsız devlet oldu da haberimiz yok!. Anayasanın eşitlik ilkesine aykırı davranma cesaretini kimden alıyor bu arkadaşlar? En son kendini devlet sanan FETÖ ve avanesinin başına gelenler ortadayken bu ne cüret! Kimse kanunlardan büyük değildir!.”

Kopernik Kitap'ın Twitter açıklaması görseli CEO Haber'de!..
Kopernik Kitap’ın Twitter açıklaması!.

Kopernik Kitap Hakkında

Alanında uzman bir grup entellektüel, aydın ve yazardan oluşan Kopernik Kitap kadrosu, farkındalık ve bilinç oluşturmak; son yıllarda kişisel kodlarımıza yerleşen toplumsal ayrışmayı, ötekileşmeyi, kutuplaşmayı önleyerek Türkiye’nin kültürel zenginliğini yeniden bir araya getirmek hedefiyle yola koyuldu.

Türkiye’nin içinden geçmekte olduğu siyasî, politik, iktisadî, sosyolojik, bölgesel ve diplomatik sorunları aşmanın en doğru yolunun yeniden birlik, beraberlik ve çoğulculuk ekseninde kültürel zenginliklerin kaynaşmasından geçtiğine inanan Kopernik Kitap, Türkiye’nin entellektüel aklının buluşma noktası olmayı hedeflemektedir.