Mesut Uğur, Yurt Dışından Finans Getirmek İçin Uzak Doğu’ya Gidiyor

Bir süredir üzerinde çalıştığı projelerin olumlu sonuçlanması neticesinde 30 Ekim 2017 tarihi itibari ile uzak doğu seyahatlerine başlayacak olan Artı Finans CEO'su Mesut Uğur, çalışmalarında sona gelindiğini açıkladı.

Artı Finans CEO’su Mesut Uğur, Türkiye’ye yurt dışından finans getirmek için Uzak Doğu ve Orta Doğu’ya gidiyor.

Bir süredir üzerinde çalıştığı projelerin olumlu sonuçlanması neticesinde 30 Ekim 2017 tarihi itibari ile uzak doğu seyahatlerine başlayacak olan Artı Finans CEO’su Mesut Uğur, çalışmalarında sona gelindiğini açıkladı.

Seyahat kapsamında pazartesi günü Filipinler seyahati ile başlayacak olan Uğur, görüşmelerinin sonrasında Güney Kore ve Bahreyn olmak üzere farklı ülkeleri, projeler kapsamında ziyaret edeceğini ifade etti.

Pazartesi başlayacak Uzak Doğu ve Orta Doğu seyahatlerinde farklı sektörlerde bir milyar dolara yakın bir yatırım finansının Türkiye’deki bazı firmalar nezdinde onayladığına dikkat çeken Mesut Uğur şöyle devam etti:

“Bir süredir çalışmalarını sürdürdüğümüz projeler kapsamında ortalama bir milyar doları bulan finans desteği ile ülkemizdeki yeni yatırımların kapıları açılacak ve ekonomiye boyutu ölçüsünde katkı sağlayacaktır.

Onayları çıkmış olan sadece teknik ufak detayları görüşülerek ülkemize gelecek olan bu kaynaklardan sonra sırada bekleyen diğer çalışmalarımızın sonuçlarını alıp kamuoyu ile paylaşacağız. Amacımız ülkemize hem yurt içinde hem de yurt dışında finans kaynakları oluşturarak ekonomiye artı değer sağlamak ve ülkemizin güzel geleceğine yönelik üzerimize düşen katkıyı yapmak.”