Murat Bilgili: “Aloe Vera, Kullan, Genç Kal!..”

Forever Living bünyesinde faaliyet gösteren Murat Bilgili, Aloe Vera'nın faydalarını anlattı.
Forever Living bağımsız distribütörü Murat Bilgili.

Murat Bilgili, Aloe Vera‘nın, dünyadaki en güçlü ve etkili bilgiler arasında olduğunu açıkladı.

Forever Living bünyesinde bağımsız distribütör olarak faaliyet gösteren Murat Bilgili, Aloe Vera‘nın faydaları arasında; ürtiker ve cilt tahrişlerini yatıştırmasının yanı sıra derideki yaralar üzerinde etkili olduğu söyleyerek şöyle devam etti:

Aloe Barbadensis Miller. Telaffuzu güç bir kelime olmasına rağmen, hakkında bilgilenmeye değer! Yaklaşık 400 tür aloe bitkisi vardır. Bunların tamamı dünyanın kurak bölgelerinde yetişen sulu bitkilerdir.

Her birinin kendine özgü yararları olmasına karşın içlerinden bir tanesi, Aloe Barbadensis Miller, rahatlatıcı ve sakinleştirici etkilerinden dolayı, binlerce yıldır tanınır ve kullanılır. Bu bitki hakkındaki en eski kayıtlara, M.Ö.2200 yıllarından kalan ‘Sümer Kil Tabletlerinde’ rastlanmıştır.

Mısır, Çin, Yunanistan, Roma, Hindistan ve Arabistan gibi tarihin sayfalarında yer alan eski medeniyetler, Aloe’nın yararlarını görmüş ve ona verdikleri değeri göstermişlerdir. Forever Living de, aynen tarihin içinde yer alan bu eski medeniyetler gibi rahatlatıcı, sakinleştirici ve besleyici özelliklerinden ötürü, Aloe’ye hak ettiği saygıyı göstermektedir.”

Aloe Vera‘nın uçuk tedavisinde de kullanıldığını açıklayan Murat Bilgili, bitkinin faydaları arasında; vücut için doğal bir nemlendirici olduğunu da vurgulayarak kabızlık tedavisinde kullanılan Aloe veranın sindirime yardımcı olduğunu ve vücuttaki iltihabın oluşumunu önlediğini ifade etti.

 

.