Yomi Kastro

Yomi Kastro, Inveon Bilgi Teknolojileri'nin ve Inventures'ın kurucusu ve CEO'sudur

Yomi Kastro, Inveon Bilgi Teknolojileri’nin ve Inventures’ın kurucusu ve CEO’sudur. 1981 yılında İzmir’de doğan Yomi Kastro, ilk yazılımını programladığı 11 yaşından bu yana bilişim teknolojileri ve internet girişimlerine kendini adamıştır.

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra, master öğrenimini yine aynı bölümde tamamlamış, yazılım mühendisliği alanındaki çalışmalarıyla yüksek onur derecesinde mezun olmaya hak kazanmıştır. Doktora süresince araştırma alanları arasında bulunan internet teknolojileri, yapay zeka ve yazılım mühendisliği konularına ilişkin makaleleri, birçok uluslararası akademik dergide yayınlanmıştır. 2011 yılında Harvard Business School (HBS) “Private Equity and Venture Capital” programını tamamlamıştır.Profesyonel hayatı boyunca, aralarında Pfizer’in de bulunduğu çeşitli uluslararası şirketlerde görev alan Yomi Kastro, girişimcilik tutkusuna engel olamayarak 2006 yılında Inveon’u kurmuştur.

Inveon, Endeavor tarafından 2008’in en başarılı girişimci şirketleri arasında gösterilmiştir. Yomi Kastro, dünyanın en saygın iş dünyası ve girişimcilik derneği JCI tarafından, Türkiye’de, “2009 yılının en başarılı girişimcisi” seçilmiştir.

Yomi Kastro; 1V1Y, Trendyol, Bonvagon ve Bulucak.com’un da aralarında olduğu 12 tane internet girişimine kurucu ortak olarak dahil olmuştur; Ideasoft ve Supplementler.com gibi çeşitli girişimlere de yatırımcı kimliğiyle destek olmaktadır.

Yomi Kastro, çeşitli mesleki ve felsefi derneklerin üyesi olup, Boğaziçi’ndeki öğrencilere BÜMED aracılığıyla gönüllü mentorluk yapmaktadır. Kişisel zamanlarında touring stili motorsikletlerle başka ülkeleri keşfetmeyi, zeka oyunlarıyla uğraşmayı ve new age müzik dinlemeyi tercih etmektedir.