Ramazan Kopuz: “Taşlarının Yerine Oturması İçin Sahada Olmak Gerekir!..”

Hür Düşünce Hareketi üyesi Ramazan Kopuz görseli CEO Haber'de.
Hür Düşünce Hareketi Üyesi Ramazan Kopuz.

Ramazan KOPUZ, son dönemde ülkemizde yaşanan ekonomik sorunların rayına girmesi için sahada olunması gerektiğini açıkladı.

Horeca ev dışı tüketim ve endüstriyel et sektörü için emülsiyonlar, soslar ve bulyonlar üreten Sofrika CEO‘su Ramazan KOPUZ, dünya konjonktüründe dalgalanan ekonomik dengelerin yerine oturması için aktif olarak sahada üretim yapılması gerektiğini ifade ederek şöyle devam etti:

“Son dönemlerde dünya önemli bir ekonomik buhran geçirmektedir. Ülkemiz de bu gidişattan nasibini aldı ve artan döviz kurları ile piyasaların tadı tuzu kaçtı. Biz gıdacı olarak üretim yaparken hammadde tedariğinde zorlanıyoruz. Son günlerde artan girdi maliyetleri yanı sıra tedarik zincirindeki kırılmalar da bizim gibi diğer KOBİ düzeyindeki tüm imalatçıları daha stratejik hareket etmeye yöneltti.”

AP Partisi kurucularından ve bir dönem Genel Başkan Yardımcılığını da yapmış olan Ramazan Kopuz Türkiye’de yaşanan fiyat artışlarının önüne geçilebilinmesi için mutlaka üretimin artması ve aktif olarak sanayicinin sahada yer alması gerektiğine de dikkat çekti.

Yaşadığı siyasi deneyim ve  tecrübelerini İyi Parti ve Hür Düşünce Hareketi içerisinde paylaşan Ramazan KOPUZ, ekonomin sağlıklı bir şekilde işlemesi için mutlaka ama mutlaka üretim çarklarının çok iyi dönmesi gerektiğini ifade ederek:

“Ticaret bir ekosistemdir. Herkesin mutlu olmadığı yerde sorunların çıkması doğal sonuçtur. Tüm planlamalar yapılırken taraflar, paydaşlar ve aktörlerin mutlaka görüşleri alınmalı ve iş birliği ile daha ileri adımlar sahada icra edilmelidir!..” Dedi.